alinti ampul anlasma arti ayar bilgi bilim bina canta ceptelefonu cuzdan deney destek1 destek2 dunya duyuru elmas ev foto gazete gulenyuz iletisim istatistik sozlesme kalp kampanya klasor konum kullanici kurumsal liste menu monitor mouse nakliye ok para pdf saat sepet soru sunum takvim tamir telefon urun video whatsapp yildiz yorum zar
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Zirkonyum Porselen Kaplama | Trabzon Protez Diş Fiyatları

27.07.2021
2.013
Zirkonyum Porselen Kaplama | Trabzon Protez Diş Fiyatları

Zirkonyum Porselen Kaplama Dişler

Doğal dişlere benzer estetik beklentiler ile birlikte ağız içinde özellikle ön bölgelerde kullanılan materyallerin de estetik olmasına özen gösterilmeye başlanmıştır. Uzun yıllardır kullanılan metal destekli porselenler sistemlerde ışık geçirgenliğinin olmamasından kaynaklanan doğal görünümün sağlanamaması ve zaman zaman kişide alerjik vakalara neden olması ile beraber zamanla diş etlerinde grileşmelere neden olmalarından dolayı yeni alternatifler aranmaya başlanılmıştır.

Zirkonyum porselen kaplama sonuçlarını görmek için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz…

Zirkonyum Porselen Kaplama

Geçmişten bu yana hem estetik bir görünüm için hem de sağlamlık açısından porselen kaplama gerek diş hekimleri tarafından gerekse hastalar tarafından sıklıkla kullanılmıştır. Diş kaplamaları metal destekli ve metal desteksiz olarak ikiye ayrılır. Metal desteksiz grubunda yer alan zirkonyum porselen kaplama, estetik ihtiyaç içerisine giren hastalar için kaçınılmaz olmuştur. Bunun nedeni ise diğer kaplamalara kıyasla zirkonyumun ışığa olan iletkenliğinin daha fazla olmasıdır. Bu da zirkonyum porselen kaplama uygulanan dişlerin matlıktan uzak daha estetik ve doğal bir görünüm elde edilmesinde büyük bir önem kazanmıştır. Aynı zamanda zirkonyum porselen kaplama sıcağa dayanıklılığı, beyaz renkte oluşu, daha doğal bir görünüm sağlamasının yanı sıra çoğu hastalar için alerjen madde taşımamasından dolayı daha da popüler olmuştur.

whatsapp danışma hattı

zirkonyum porselen kaplama    Zirkonyum Porselen Diş Fiyatları

    Zirkonyum, diğer metal içerikli diş kaplamalarına nazaran fiyat bakımından daha maliyetlidir. Fakat sağlamlığı ve dolayısı ile daha uzun bir ömür vadedeceği için diğer kaplamalarla aynı fiyata tekabül etmektedir. Zirkonyum porselen diş fiyatları yer yer farklılıklar göstermektedir. Kimi yerde oldukça uygun bir fiyat biçilirken kimi yerlerde ise oldukça uçuk rakamlarla karşılaşılmaktadır. Bu da zirkonyum diş kaplama fiyatları ile ilgilenen hastaların akıllarında soru işareti bırakmaktadır. Bu uçuk fiyat farklılığının nedenine gelecek olursak son yıllarda Çin menşeli blokların gelmesi ve bunlar ile uygun fiyatlara zirkonyum kaplamaların yapılmasıdır. Bunların kalitesi ve kullanım ömrü daha düşük olduğu için ucuza kaçmak daha sonrasında daha pahalıya patlamasına neden olabilir.

    Lamina Porselen Kaplamalar

   Lamina kaplamalar özellikle ön grup dişlerde uygulanabilen çok ince porselenlerdir. Porselenin fiziksel özelliklerinin güçlendirilmesi çok daha ince yapılabilmelerini sağlamıştır. Günümüz diş hekimliği daha konservatif bir yaklaşımla, daha az doku kaybı gerektiren restoratif işlemleri ön plana çıkartmaktadır. Porselen laminalar, diş dokusundan çok az veya çoğu zaman hiç preparasyon gerektirmeden uygulanabilen restorasyonlardır. Özel yapıştırıcılar kullanılarak yapıştırılan laminaların renk geçirgenliğinin çok iyi olması estetik olarak mükemmel sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Zirkonyum Porselen Kaplamalar Nedir ?

Doğal dişlere benzer estetik beklentiler ile birlikte ağız içinde özellikle ön bölgelerde kullanılan materyallerin de estetik olmasına özen gösterilmeye başlanmıştır. Uzun yıllardır kullanılan metal destekli porselenler sistemlerde ışık geçirgenliğinin olmamasından kaynaklanan doğal görünümün sağlanamaması ve zaman zaman kişide alerjik vakalara neden olması ile beraber zamanla diş etlerinde grileşmelere neden olmalarından dolayı yeni alternatifler aranmaya başlanmıştır.

Zirkonyum, doku dostu olma özelliği ile diş hekimliğinde de kullanılmaya başlanmıştır. Diş hekimliğinde zirkonyumun kullanılması ile beraber, metal altyapıya yakın sağlamlık sağlanmıştır. Diğer materyaller gibi porselen altından yansımaması ve diş etlerinde renklenmeye sebep olmaması  ve korozyona karşı gösterdiği direnç zirkonyumun kullanımını artırmıştır.

Zirkonyum Kaplamaların En Büyük Avantajı Nedir ?

Zirkonyum porselenlerin en önemli avantajı estetik oluşudur. Işık geçirgenlik özellikleri sayesinde doğal dişlerle tam bir uyum sağlanabilmektedir. Bu sayede mükemmel bir estetik sonuç elde edilebilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Diş Doğal Dişlere Benzer mi ?

Altında metal yansıması olmadığından metal alt yapılı porselenlerde görülen yapay görüntü kesinlikle oluşmaz.

Zirkonyum Dişin Hasta ve Hekim Açısından Avantajları Nelerdir ?

Dişteki estetik görünüş kalitesi yüksek, ışık geçirgenliği fazla olduğundan görünüşü doğal diş görünüşündedir. Kullanılacak porselen bloklar tamamen dijital teknikler ile hazırlandığından hata paylarını minimum düzeye indirmiştir.

Zirkonyum Diş Pahalı mıdır ?

Zirkonyum kronun maliyeti metal altyapılı porselenlere oranla  başlangıçta daha pahalıdır. Ancak doku uyumu dayanıklılığı ve estetik olarak üstün oluşları ile uzun dönemde metal altyapılı porselenlerden daha ucuza gelmektedir. 

Klasik porselen kuron ve köprü protezlerinde metal alt yapı kullanılmaktadır.

Zirkonyum porselenlerde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Metal alt yapılar dişetiyle uyumlu olmadığı ve estetik açıdan iyi sonuç vermediği için alternatif olarak zirkonyum porselenler kullanılmaya başlanmıştır. Zirkonyum Avantajları -Işık geçirgenliği doğal dişlere yakındır.

-Metal alt yapılarda oluşabilen tat bozukluğu zirkonyum porselenlerde oluşmaz

-Zirkonyum ağızda korozyona uğramaz. Dişetinde enfeksiyona sebep olmaz.

-Metal destekli porselenlerde görülen dişetinde mor renk zirkonyum porselenlerde oluşmaz.

Zirkonyum porselenlerin bakımı aynı kendi doğal dişlerimiz gibidir. Günde iki kez fırçalamak ve diş ipi kullan

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: