alinti ampul anlasma arti ayar bilgi bilim bina canta ceptelefonu cuzdan deney destek1 destek2 dunya duyuru elmas ev foto gazete gulenyuz iletisim istatistik sozlesme kalp kampanya klasor konum kullanici kurumsal liste menu monitor mouse nakliye ok para pdf saat sepet soru sunum takvim tamir telefon urun video whatsapp yildiz yorum zar
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Ordodonti (Şeffaf Aparey/Plak)

27.07.2021
8.515
Ordodonti (Şeffaf Aparey/Plak)

Diş Tedavisinde Yeni Dönem; Şeffaf Aparey Nedir?

Söz konusu ağız ve diş sağlığı olduğu zaman, işin içerisine dişlerin estetik görüntüsü, yamuk olup olmaması da giriyor. Gülümsediğimizde yamuk dişlerin ortaya çıkması herkesi rahatsız eder. Hatta bazen bu sorun insanların sosyal yaşamını önemli derecede etkiler. Bu nedenle diş yamuklukları ortodonti tedavileri ile çözülmektedir.

şeffaf aparey tedavisi

  Diş yamuklukları denildiği zaman ilk akla gelen metal diş telleridir. Herkes bu tedavi yöntemini acılı ve ağrılı olarak bilmektedir. Hatta çoğu insan diş tellerinin o metal görüntüsünden hoşlanmamakta, hatta diş teli takmak bazı kişilerin özgüvenini düşürmektedir. Ancak yamuk dişler ile de özgüven sorunu yaşanmaktadır. Peki, çözüm nedir?

  Son zamanlarda ortodonti uygulamalarında şeffaf apareyler oldukça yaygınlık kazanmıştır. Dişlerinde bozukluk olan hasta, bu şeffaf apareyi taktığı zaman bir başka çoğu zaman hastanın dişlerinde bir şey olup olmadığını fark etmemektedir. Ayrıca şeffaf aparey fiyatları da oldukça uygundur. Herkesin bütçesine uyabileceği için hasta tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

  Şeffaf aparey tedavisi diş tellerine göre daha az sancılı rahat bir tedavi süreci geçirilmesini sağlar. Normalde olması gereken diş formunuzun az da olsa değişik olduğunu gördüyseniz ve tel taktırmak istemiyorsanız şeffaf aparey tedavisi tam size göre demektir. En güzel yanlarından bir tanesi de yakınlarınız dahil olmak üzere siz söylemedikçe kimse dişlerinize bir şey taktırdığınızı anlamayacaktır.

  Her ortamda rahatça gülebilecek diş tellerindeki o hoş olmayan görüntü ortadan kalkacak ve sizlerde hiçbir şey yokmuş gibi rahatça gülebileceksiniz. Günlük temizliği çok kolaydır. Yapmanız gereken yemek yedikten sonra dişlerinizi fırçalayıp apareyinizi geri takmak olacaktır.

  Şeffaf Aparey Ne İşe Yarar?

 Şeffaf Aparey ne işe yarar sorusuna cevap arayanlar için en güzel cevap dişlerinizden birkaç tanesinin çarpık olması durumunda bu tedavi yöntemi sizin işinizi fazlası ile görecektir. Çarpık olan dişlerinizin düzelmesi için tercih edebileceğiniz güzel bir tedavi yöntemidir. Günde ortalama 20-22 saatlik bir kullanım ile istenilen sonuca ulaşmak artık mümkün. Şeffaf plaklar tel takmadan diş eğriliklerinin düzeltilmesini sağlayan, takıp çıkarılabilen apareylerdir. Klinikte Hastadan alınan ölçüler 3 boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayar ortamına aktarılır. Hastaya özel şeffaf plaklar üretilir. Her plak 0,5mm-1mm hareket oluşturur. Plaklar 15 gün boyunca takılır. Daha sonra diğer plağa geçilir. Hastanın plakları her gün en az 18 saat takması gerekmektedir.

Şeffaf Aparey Nasıl Kullanılır?

Öncelikle şeffaf aparey için tedaviye nasıl başlanıldığından bahsedelim. Çoğu insan tedaviye başlamadan evvel “şeffaf aparey ne kadar” diye düşünür. Bu sorunun cevabı tamamen seçeceğiniz diş kliniği ile alakalıdır. Seçtiğiniz diş hekimine göre şeffaf aparey fiyat olarak farklılık göstermektedir. Eğer devlet hastanesine ait olan bir diş kliniği tercih ederseniz şeffaf aparey ne kadar diye düşünmenize gerek kalmayacaktır. Çünkü devlet hastanelerinde şeffaf aparey ücreti yoktur. Ancak özel bir diş kliğini tercih ettiğiniz takdirde şeffaf aparey için para ödemek durumundasınız.

Diş hekiminiz tedaviye başlamadan evvel bir kalıp yardımı ile dişlerinizi ölçüsünü alır. Kalıbın içerisine oyun hamuruna benzer bir madde döker ve bu kalıbı dişlerinize geçirir. Kalıp birkaç dakika ağzınızda kalmalıdır. Böylelikle dişlerinizi ölçüsü çıkarılmış olur. Alınan ölçüye göre de şeffaf aparey hazırlanır.

Şeffaf apareyinizi takmadan evvel dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Ayrıca dişlerinizde bu aparey varken su haricinde bir şey tüketemezsiniz. Şeffaf aparey kullanımında en sık yapılan hata, aparey ile beraber çay ya da kahve tüketimidir. Ancak bu durum şeffaf bir renkte olan apareyin renginin sararmasına ve dolayısı ile ömrünün kısalmasına neden olacaktır.

Şeffaf Aparey Plakların Avantajları

-Şeffaf olmalarından ötürü dışarıdan bakıldığında  farkedilmezler
-İstenildiği zaman takıp çıkarılabilirler(yemek yerken)
-Temizliği kolaydır. Ağız kokusu oluşturmaz.
Herkes Şeffaf Plak Takabilir mi?
Şeffaf plak tedavisi çocuk ve yetişkinlerde uygulanabilir. Orta ve hafif şiddetteki diş çapraşıklıkları şeffaf plak ile düzeltilebilir. 

  Şeffaf Aparey Ortodonti

 Şeffaf aparey ortodonti dişlerin telsiz tedavi edilebilmesi için geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Genel anlamda takıp çıkarılabilen tel tedavisine alternatif çözüm olarak kullanılan ortodontik tedavi yöntemidir. Çocuklar ve yetişkin bireylerin çapraşık diş ve uyumsuz çene ilişkilerinin teşhis ve tedavisi ile uğraşan diş hekimliği dalıdır. Son yıllarda bireylerin artan estetik talepleriyle braketsiz tedavi yöntemi olan şeffaf plaklar ortodontik tedavide kullanmaya başlanmıştır.

 Şeffaf aparey ortodonti sayesinde konuşmanızda bir bozukluk olmaz ve hayatınızda yeni bir sayfa açmanızı sağlar. Günde iki sefer ılık su ve diş fırçası ile temizliği kolayca yapılabilmektedir. Ancak unutmamak lazım normal sıcaklıktaki veya serin içecekler şeffaf plaklara zarar vermez iken çay, kahve gibi sıcak içecekler plakların zarar görmesine neden olacağından sıcak içecek tüketiminde plakların çıkarılması gerekmektedir. Şeffaf plakların tercih edilmesindeki en önemli faktör dışardan sizi gören birinin tedavi gördüğünüzü ve dişlerinizde bir plak olduğunu anlamamalarıdır.

 Şeffaf aparey ortodonti hastaları bu tedavi sırasında ailelerinin dahil dişlerinde bir plak olduğunu anlamadıklarını söylemişlerdir. Bu şeffaf plakların üretilebilmesi için diş hekiminiz ağzınızdan ölçü almaktadır. Bu ölçüler 3 boyutlu tarama ile bilgisayar sistemine aktarılırlar. Daha sonra bilgisayar simülasyonu ile hareket ettirilir. Plaklar ilk takıldığında ağrı yapsa da kullanımı devam ettikçe uyum sağlar ve ağrılar ortadan kalkar.

şeffaf aparey    Şeffaf Aparey Kullananlar

Şeffaf aparey kullananlar kolay takıp çıkarılması sebebi ve kolay temizliği ile bu tür tedaviye ihtiyacı olan hastalara bu tedavi yöntemini tavsiye ederler. Günlük hayatı kesinlikle etkilemeyen bu tedavi yöntemi sayesinde tüm hastaların yüzleri gülmektedir. Şeffaf aparey kullananlar çarpık dişlerinin vermiş olduğu olumsuz görüntüye bu tedavi yöntemi sayesinde bir son vermiştir. Kullananların nerdeyse tamamı bu tedavi yöntemi sayesinde hayata her zaman gülmeyi başarmışlardır. Şeffaf aparey kullananlar hekimlerinin de yardımı ile çarpık bir diş görüntüsünden kusursuz dişlere ve güzel bir gülümsemeye sahip olarak yeni bir hayata başlamışlardır. Bu tedavi yönteminde unutulmaması gereken tek şey hekimlerinin söylediği talimatlar dışına çıkmamak. Unutmayın siz güldükçe güzelsiniz.

Şeffaf Aparey Fiyatları Nasıldır?

Şeffaf aparey ücreti, gideceğiniz diş kliniğine göre değişmektedir. Uygun fiyatlı tedavi uygulayan diş hekimlerinin yanı sıra size uçuk fiyatlar verebilecek diş hekimleri de bulunmaktadır. Ancak devlet hastanesine gidildiğinde bu tedavi için bir ücret ödenmemektedir. Devlet hastanesinde de sıra bulamama / alamama gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu nedenle tedavi olmak isteyen hastalara tavsiyemiz, tedaviye başlamadan evvel iyi bir diş hekimi araştırması yapmaları ve bu doğrultuda karar vermeleridir. Her sağlık uygulamasında olduğu gibi, şeffaf aparey ile diş bozukluklarının tedavisinden olumlu sonuç alabilmek için hekim seçimi büyük önem taşımaktadır.

Şeffaf aparey fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: