canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Neden Diş Fırçanızı Düzenli Olarak Değiştirmeniz Gerekir?

11.10.2021
31
Neden Diş Fırçanızı Düzenli Olarak Değiştirmeniz Gerekir?

Neden Diş Fırçanızı Düzenli Olarak Değiştirmeniz Gerekir?

Diş fırçanızı düzenli olarak her üç ila dört ayda bir değiştirmeniz önerilir. Daha erken değiştirmeniz gereken durumlar olabilir, ancak bu sonuçta diş fırçanızı dişlerinizi fırçalamak için nasıl kullandığınıza bağlıdır.

Yine de diş fırçanızı düzenli olarak değiştirmek, güçlü ağız sağlığı için önemli bir ipucudur . Peki, diş fırçanızı düzenli olarak değiştiriyor musunuz?

Diş Fırçanızı Düzenli Olarak Değiştirmezseniz Ne Olur?

Diş fırçanızı düzenli olarak değiştirmiyorsanız bilmeniz gerekenler:

  • Eskimiş Bir Diş Fırçanız Olacak – Diş fırçanızın başlığı, dişlerinizde ve diş etlerinizde bakteri biriktirmek için tasarlanmış kıllar içerir. Kılların da raf ömrü vardır ve dişlerinize ne kadar fazla kuvvet uygularsanız kıllar o kadar hızlı hasar görür. Kıllar yumuşak ve kıvırcık hale gelirse, işe yaramaz olduklarını ve diş fırçasının değiştirilmesi gerektiğini daima unutmayın.
  • Hasta Olabilirsiniz –  Soğuk algınlığı veya başka bir hastalık yaşadıysanız, kontaminasyonu önlemek için diş fırçanızı değiştirmeniz önemlidir. Başka birinin diş fırçasına da bakteri bulaşmadığından emin olmak istersiniz.
  • Ağız Kokusu Düzenli Olacak –  Basitçe söylemek gerekirse, dişlerinizi hasarlı veya kirli bir diş fırçasıyla fırçalamak da ağız kokusuna neden olur. Hasarlı bir diş fırçası, ağzınızı temiz tutma etkinliğini azaltır ve hasarlı bir diş fırçası, ağız kokusunun kaynağı olan bakterileri ağzınıza daha fazla yayar.
  • Diş Plakları Sertleşir ve Sertleşir – Güçlü bir diş fırçası dişlerinizdeki diş plağını temizlemeye yardımcı olabilir. Plak, ağızda kalan yiyeceklerden biriken soluk yapışkan bir maddedir. Hasarlı bir diş fırçası onu temizleyemez ve sonunda plak tartar haline gelir . Bu, dişçiden kazımak için bir randevu gerektirecektir.
  •  
  • Diş Eti Hastalığını Çekeceksiniz – Bakteriler dişlerinizin etrafında biriktiğinde çoğalır ve diş etlerinize zarar verir. Bu kötü bir haberdir ve dişlerinizi fırçalamazsanız ileri periodontal hastalığa neden olur. Bakteriler ayrıca kemiğinize damlar ve dişlerinizin düşmesine neden olur.
  • Diş Aşınması – Diş aşınması , aşırı derecede fırçalama veya sert kıllı bir diş fırçası kullanma gibi aşırı kuvvet nedeniyle dişlerinizin minesini kaybetmeye başladığı süreçtir.

Önerilere uyun ve diş fırçanızı düzenli olarak değiştirin. Daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa, yardım etmek için buradayız! Bizimle buradan iletişime geçmeniz yeterlidir .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: