canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Kanal Tedavisi Hakkındaki Gerçekler

08.10.2021
23
Kanal Tedavisi Hakkındaki Gerçekler

Kanal tedavisi ile ilgili birçok inandırıcı mit ve yanlış anlama vardır . Bu, insanların en kötüsünü düşünmesine neden olur. Kanal tedavisi bu güne kadar yanlış anlaşıldı ve çevrimiçi gördüğünüz birçok makale, gerçek gerçekle karşılaştırıldığında kök kanal tedavisi hakkında çelişkili görüşler sunuyor.

Enfekte, çürük veya hastalıklı dişten muzdarip hastalar için kanal tedavisi en iyi tedavi çözümüdür. Kök kanalının amacı, doğal dişin çoğunu mümkün olduğunca kurtarmaktır. Gerekirse diş çekimi son çare olacaktır.

Çürük veya hasar görmüş bir diş için tedaviye ihtiyacınız varsa, kanal tedavisi en iyi tedavi seçeneğidir. Size kanal tedavisinin ardındaki gerçeği vermek ve internette okuduğunuz efsanelerden uzak durmak için buradayız.

Dört Yanlış Bilgi

  1. Kanal Tedavisi Sizi Hasta Edebilir – Kanal tedavisinin sizi hasta ettiği efsanesi 1920’lerde Dr. Weston Price tarafından oluşturuldu. Bu araştırma kurguya dayalı olarak kurulmuştur ve bu nedenle doğru değildir. Bu yanlış bilginin ilerlemesi orman yangını gibi yayıldı ve o zamandan beri inandırıcı bir yanlış anlama oldu. Kanal, doğal dişinizi korumaya uygun olarak her türlü bakteri veya enfeksiyonu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Kanal tedavisi, hastalığa neden olmaktan ziyade, herhangi bir hastalık tehlikesini azaltmayı amaçlar.
  2. Kanal Tedavisi Uzun Süre Kalıcı Sonuçlar Sunmaz – Kanal tedavisi ile ağrınız anında giderilse de, bir taç, iyi bakıldığı takdirde uzun vadeli sonuçlar verecektir. Bu yanılgı, tedavi sırasında dişleri çatlamış hastalardan oluşmaktadır. Bu önlenebilirdi, ancak bu kanal tedavisi yaptırmamak için bir neden değildir. Kanal tedavisi dişlerinize bakmak için tasarlanmıştır.
  3. Diş Çekimi Tedavisi Daha İyidir – Dişinizi çıkarmanın ve tipik olarak diş implantları gibi doğal yapay dişlerle değiştirmenin kanal tedavisinden daha iyi olduğu düşünülmektedir. Çene kemiğinin uyarılmaması, daha zayıf kaslar ve daha zayıf dişler gibi dişinizi tamamen çıkarmanın daha fazla tehlikesi vardır. Doğal dişiniz çekilirse sağlığınız anında bozulur. Kanal tedavisi doğal dişlerinizi, kemik ve çene yapılarınızı korur.
  4. Kanal Tedavisi Ağrılı ve Rahatsızdır Günümüzde kanal tedavisi ağrısızdır. Kuron tedavisi yapılırken enfekte dişten gelen ağrı anında geçer. Enfekte bölge genellikle lokal anesteziklerle yatıştırılır.

Son düşünceler

Kanal tedavisi ile ilgili yanlış bilinenler gerçeklerden çok uzaktır. Bu nedenle, çürük, hasar görmüş veya enfekte dişleriniz varsa kök kanal tedavisinin ilerlemenin yolunun tam olarak neden olduğunu söyleyecek profesyonellere güvenin. Günümüzde diş teknolojisi, tedavilerin pürüzsüz ve rahat olmasını sağlar. Doğal dişinizi korumanın, özellikle ağız sağlığınız için büyük faydaları vardır.

Kanal tedavisi hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, deneyimli, bilgili diş hekimlerimiz ihtiyaçlarınızı karşılamak için hazırdır. Esse diş kliniği şimdi bize ulaşın ve sorularınızın yanıtını alın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: