HİZMETLERİMİZ

Diş çürüğü nasıl oluşur ?
Ağız içerisinde doğal olarak bulunan bakteriler vardır. Beslenme ile birlikte dişler üzerinde plak birikir ve bakteriler için uygun bir yaşam alanı oluşur. Yararlı bakteriler azalırken, diş çürüğü oluşturan bakterilerin miktarı artar. Tükürüğün yapısının değişmesiyle birlikte ilk olarak diş minesinde çürüme başlar.

Diş çürüğü= Bakteri × karbohidrat (şeker) × konak faktörü (dişin yapısı) × zaman

Bu formülü bozmanın en kolay yolu düzenli diş fırçalama alışkanlığının oturtulmasıdır.

Çocuğumun dişleri çok hızlı bir şekilde çürüyor. Bunun nedeni nedir?

Süt dişlerinin yapısı daimi dişlere göre farklılık gösterir. Diş çürükleri süt dişlerinde çok daha kolay ve hızlı ilerler. Çürük oluşumunda dişin yapısı ve genetiğin her ne kadar etkisi olsa da en önemli faktör beslenme şekli ve diş fırçalama sıklığıdır.

pedodonti

Ne yapmalıyım?

Şeker oranı yüksek, hazır gıdaları hayatımızdan uzaklaştırmalıyız. Bu hem çocuğun ağız-diş sağlığı için hem de genel sağlığı için çok önemlidir. Her beslenme sonrasında dişler fırçalanmalı, fırçalamanın mümkün olmadığı durumlarda ağız su ile çalkalanmalıdır. 7 yaşına kadar çocuğun ağız ve diş fırçalama görevi ebeveynlere aittir. Dişler günde en az 2 kez ikişer dakika fırçalanmalıdır.

Diş fırçalamaya ne zaman başlamalıyım?

Çocuklarda diş fırçalamaya ilk süt dişinin sürmesiyle birlikte başlanmalıdır. Diş yüzeyleri her beslenmeden sonra temiz bir tülbent, gazlı bez, parmak fırçası ya da küçük başlıklı diş fırçaları ile temizlenmelidir.

Anne sütü çocuğumun dişlerini çürütür mü?

Anne sütü çocuğun bağışıklık sistemi ve genel sağlığı için çok önemlidir. İçerisinde besleyici birçok öğe barındırır. Bunun yanı sıra anne sütünün içerisinde yüksek oranda şeker bulunur. Bu oran inek sütünün içerisindeki orandan daha yüksektir. Süt besleyici olmasının yanında karyojenik (çürük yapıcı) bir besindir. Dişlerin üzerine yapışır ve dişin çürümesini tetikler. Bunu engellemek için her beslenme sonrası çocuğa su içirmek ve bunun sonrasında diş yüzeylerini fırçalamak/temizlemek gereklidir.

Süt dişleri için en tehlikeli alışkanlıklardan biri gece anne sütü/biberon ile uyuma alışkanlığıdır. Tükürük, koruyucu özelliği yüksek bir maddedir. Gece uyku esnasında tükürük akış hızı azalır. Tükürüğün azalmasıyla birlikte çürümeye daha elverişli bir ortam oluşur.

Çocuğumun ilk diş hekimi ziyareti ne zaman olmalıdır?

İlk diş hekimi ziyareti en geç 1 yaşında olmalıdır. Çocuk diş hekimi dişlerin gelişimi, yapılabilecek koruyucu yöntemler konusunda bilgiler verir. Diş fırçası ve macun seçiminde yol gösterir. Rutin kontroller önemlidir. Kontrollerde çürükler erken dönemde farkedilir, ilerlemeden tedavi edilir. Kontroller ile beraber çocuğun diş hekimine adaptasyonu hızlanır, korku ve anksiyetesi azalır.

Dişlerin üzerine herhangi bir sebep ile kaplama yapıldığında bütün tedaviler ve bütün canlılar gibi onunda belirli bir kullanım ömrü olacaktır. Konu diş kaplaması olduğunda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de zirkonyum diş kaplama mı porselen diş kaplama mı daha uzun ömürlü dur sorusudur.

Yapılan diş katlamasını hangi malzeme ile yaparsak yapalım uygulama için doğru endikasyon koyulmadığı ise yapılan tedavinin uzun ömürlü olması mümkün olmayacaktır. Tabii ki kullanılan malzemelerin belirli kullanım süreleri vardır. 

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bu kaplama yöntemi  Dişeti sağlığı ve estetik avantajlarından dolayı tercih edilmektedir. Alt yapı malzemesindan adını alan kaplama çeşidi bilgisayar destekli tasarım ve üretim aşamalarıyla hazırlanır. Öncelikli olarak dişin doğru bir şekilde hazırlanması büyük önem taşır. Diş çürüyor var ise temizlenmeli gerekiyor ise kanal tedavileri yapılmalıdır.

Diş doktorunun ağızda yapacağı hazırlık dikkatli ve özenli bir şekilde tamamlanmalıdır. Hekimin iyi bir tedavi yapması için kullandığı malzemelerin ve cihazların yeterli özelliğe sahip olması gerekir. Hassas çalışan cihazların yüksek maliyetli olduğunu ve kullanılan sarf malzemelerin yurtdışından İtal edilerek döviz ile alındığını burada hatırlatmak gerekir. Hassas bir ölçü malzemesi ile sıradan bir parça malzemesi arasında neredeyse beş katı  fiyat farkı vardır. Diş kesiminde kullanılan Frizler de aynı şekilde uzakdoğu ülkelerinden ucuz fiyatla alındığında diş ve diş etlerinde problemler oluşturmaktadır. Kaliteli ürün kullanılması diş ekiminde fiyatları arttıran önemli bir unsurdur. Hassas ölçüm malzemesi ile alınan diş ölçüsü laboratuvara gönderilir. Laboratuvar aşamalarında da aynı şey  geçerlidir. Kullanılan malzemelerde genleşme, büzülme ve aşınma gibi istenmeyen durumların olmaması için kaliteli malzeme kullanımı gerekir. Ucuz malzeme kullanıldığında ortaya çıkan hata azda uygulanan diş kaplamasına kadar yansıyacaktır. Her aşamasında birinci sınıf malzeme kullanılan tedavilerde problem çıkmadan sonuca ulaşmak mümkün olabilmektedir. Diş tedavilerinin özellikle diş kaplamalarının hassas çalışma gereken uygulamalar olduğu açıktır.

uygulanan zirkonyum diş kaplamaların diş eti ve diş ile tam uyumlu olması uzun süre problemsiz kullanımına  neden olur. Aşağıda da porselen diş kaplamalar ve yapım teknikleri hakkında bilgi bulacaksınız.

PORSELEN DİŞ KAPLAMA

Senelerce yoğun bir şekilde kullanılan porselen diş kaplamalar zaman içerisinde görülen olumsuz etkiler nedeniyle artık tercih edilmiyorlar. Peki neydi bu olumsuz özellikler?  Porselen diş kaplama da alt yapı malzemesi olarak metal kullanıldığını biliyoruz.

Bayburt'da diş hekimi arıyorsanız ve Google'da Bayburt diş doktoru yazdıysanız karşınıza Esse Klinik olarak çıktığımızda hiç çekinmeden bizi arayabilirsiniz. Ofisimizin Trabzon'da olması sizi endişelendirmesiniz. Çünkü kaliteli bir hizmetin ücretin değeri paha biçilemez özellikle konu sağlık olduğunda. Bayburt'daki diş doktorlarına saygı duyuyoruz fakat farkımızı da ortaya koymak istiyoruz, bu yüzden sizi ofisimize bekliyoruz.

Diş hekimliği sözlük anlamı ile ağız boşluğunun dentisyonu ve oral mukozasının ayrıca başta maksillofasiyal bölge olmak üzere etrafındaki ilişkili dokuların ve yapıların hastalıklarını, rahatsızlıklarını ve bozukluklarını izleyen, teşhis eden, önleyen ve tedavi eden tıp dalıdır.

Dişlerimiz ağızda başlayan sindirim sisteminin en önemli parçasıdır. Yediklerimizin parçalanması ve çiğnenerek öğütülmesi işlevlerini görür.

Diş Hekimliğinin

 • Diş İmplantları
 • Orofasiyal Ağrı ve Temporomandibular Bozukluklar (TMD)
 • Ortodonti (Diş ve yüzde şekil bozukluklarının tanısı, önlenmesi ve tedavisi)
 • Periodontoloji (Diş eti hastalıklarının tanı, önleme ve dişeti hastalıkları tedavisi)
 • Protetik Diş Tedavisi (Hasarlı doğal dişlerin restorasyonu veya yapay dişler ile değiştirme)
 • Estetik Diş Hekimliği

Olmak üzere bölümleri bulunmaktadır.

Ağız ve çene sağlığımız hayatımızı derinden etkileyen ve sürdürebilmemiz için en önemli gereksinimlerimizdendir. Ayrıca hayatımızın her döneminde büyük öneme sahiptir. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı açısından tam donanımlı ve deneyimli bir doktorla çalışmak her zaman size daha büyük bir gülüş olarak geri döner.

Bayburt diş hekimleri şehrin küçüklüğü ve yetersizliğinden kaynaklı olarak sınırlıdır. Bayburt ve çevre illerde en iyi diş hekimleri sıralamasına bakıldığında firmamız oldukça fazla rağbet görmektedir. Bünyemizde bulunan Bayburt diş doktorları en iyi diş hekimleri arasındadır. Gerek sağlık olarak gerekse estetik olarak yapılan diş uygulamalarında her daim mutlu müşterilerimiz mevcuttur.

Bayburt Diş Hekimleri olarak siz değerli müşterilerimizden beklentimiz tedaviniz sonrasında

 • Ağız ve diş temizliğinin rutin olarak yapılması,
 • Ağız ve diş temizliğinde nazik davranmak,
 • Sigara ve alkol tüketmemenizdir.

Firmamızda diş uygulamaları fiyatları çene ve ağız yapısına uygun tedavinin analizinden sonra, yaptırılacak diş sayısına bağlıdır. En iyi diş doktorlarımız sizinle tedavinizin sürecini gerekli işlemleri ve ilerde gerekli olabilecek işlemleri en başında konuşarak tedavi esnasında gülümsemenize mani olacak sürprizler yapmamaktadır.

Sizde Bayburt Diş Hekimleri olarak fiyatlarımızdan size uygun olanı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir size en uygun seçeneklerimiz hakkında doktorumuza danışabilirsiniz.

Bayburt diş hekimleri olarak size kattığımız her gülüşün ardındayız ve sizleri gülümsetmek için elimizden geleni yapacağız.

Artvin diş hekimleri başlıklı yazımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Doktorlarımızı incelemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Diş Hekimi Esra EROĞLU KESKİN

Diş Hekimi Selçuk KESKİN

Artvin'de diş hekimi arıyorsanız ve Google'da Artvin diş doktoru yazdıysanız karşınıza Esse Klinik olarak çıktığımızda hiç çekinmeden bizi arayabilirsiniz. Ofisimizin Trabzon'da olması sizi endişelendirmesiniz. Çünkü kaliteli bir hizmetin ücretin değeri paha biçilemez özellikle konu sağlık olduğunda. Artvin'deki diş doktorlarına saygı duyuyoruz fakat farkımızı da ortaya koymak istiyoruz, bu yüzden sizi ofisimize bekliyoruz.

Diş hekimliği sözlük anlamı ile ağız boşluğunun dentisyonu ve oral mukozasının ayrıca başta maksillofasiyal bölge olmak üzere etrafındaki ilişkili dokuların ve yapıların hastalıklarını, rahatsızlıklarını ve bozukluklarını izleyen, teşhis eden, önleyen ve tedavi eden tıp dalıdır.

Dişlerimiz ağızda başlayan sindirim sisteminin en önemli parçasıdır. Yediklerimizin parçalanması ve çiğnenerek öğütülmesi işlevlerini görür.

Diş Hekimliğinin

 • Diş İmplantları
 • Orofasiyal Ağrı ve Temporomandibular Bozukluklar (TMD)
 • Ortodonti (Diş ve yüzde şekil bozukluklarının tanısı, önlenmesi ve tedavisi)
 • Periodontoloji (Diş eti hastalıklarının tanı, önleme ve dişeti hastalıkları tedavisi)
 • Protetik Diş Tedavisi (Hasarlı doğal dişlerin restorasyonu veya yapay dişler ile değiştirme)
 • Estetik Diş Hekimliği

Olmak üzere bölümleri bulunmaktadır.

Ağız ve çene sağlığımız hayatımızı derinden etkileyen ve sürdürebilmemiz için en önemli gereksinimlerimizdendir. Ayrıca hayatımızın her döneminde büyük öneme sahiptir. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı açısından tam donanımlı ve deneyimli bir doktorla çalışmak her zaman size daha büyük bir gülüş olarak geri döner.

Artvin diş hekimleri şehrin küçüklüğü ve yetersizliğinden kaynaklı olarak sınırlıdır. Artvin ve çevre illerde en iyi diş hekimleri sıralamasına bakıldığında firmamız oldukça fazla rağbet görmektedir. Bünyemizde bulunan Artvin diş doktorları en iyi diş hekimleri arasındadır. Gerek sağlık olarak gerekse estetik olarak yapılan diş uygulamalarında her daim mutlu müşterilerimiz mevcuttur.

Artvin Diş Hekimleri olarak siz değerli müşterilerimizden beklentimiz tedaviniz sonrasında

 • Ağız ve diş temizliğinin rutin olarak yapılması,
 • Ağız ve diş temizliğinde nazik davranmak,
 • Sigara ve alkol tüketmemenizdir.

Firmamızda diş uygulamaları fiyatları çene ve ağız yapısına uygun tedavinin analizinden sonra, yaptırılacak diş sayısına bağlıdır. En iyi diş doktorlarımız sizinle tedavinizin sürecini gerekli işlemleri ve ilerde gerekli olabilecek işlemleri en başında konuşarak tedavi esnasında gülümsemenize mani olacak sürprizler yapmamaktadır.

Sizde Artvin Diş Hekimleri olarak fiyatlarımızdan size uygun olanı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir size en uygun seçeneklerimiz hakkında doktorumuza danışabilirsiniz.

Artvin diş hekimleri olarak size kattığımız her gülüşün ardındayız ve sizleri gülümsetmek için elimizden geleni yapacağız.

Doktorlarımızı incelemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Diş Hekimi Esra EROĞLU KESKİN

Diş Hekimi Selçuk KESKİN

Diş her zaman istenildiği kadar beyaz olmayabilir. Dişleri istenilen beyazlığa getirebilmek için düzenli diş fırçalamanın gerekli olduğunu biliyoruz. Ancak bazen dişler doğumsal olarak sarı renkli olabilir. Dişin yapısı beyaz olmadığında diş hekimleri kullandıkları ilaçlar ile diş rengini daha beyaz hale getirebilmektedir. Bu yazıda diş beyazlatma nasıl yapılır, ağız bakımı ile diş beyazlatma ilişkisi ve diş çürükleri ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Diş beyazlatma hakkında daha fazla bilgi almak için youtube kanalımızdan aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Diş estetiği elde etme amacı ile evde veya ofiste diş beyazlatma işlemi uygulanır. Diş beyazlatma işleminden önce diş taşlarının temizlenmiş olması ve diş yüzeyindeki kir ve lekelerin uzaklaştırılmış olması gerekir. Bu işlem tamamlandıktan sonra ofiste yapılacak diş üzerinde bir koruyucu sürüldükten sonra dişlerin üzerine diş beyazlatma İlacı sürülür. Diş rengine artan ilaç diş etlerine değdiğinde sızlama yapabilir. Bu nedenle diş eti koruyucusu olmadan kullanılmaması gerekir.

Diş hekimi kliniğinde uygulanan bu yöntemde daha etkili bir beyazlatma olabilmesi için sürülen ilacın üzerine ışık kaynağı ile ışık verilir. Bu sayede diş beyazlatma işlemi daha etkili olur. Diğer bir diş beyazlatma şekli ise ağızdan alınan ölçüye göre hazırlanmış silikon plakların içerisine konulan beyazlatma ilacını dişler üzerinden uygulanmasıyla gerçekleşir. Diş yapısına ve rengine göre hangi konsantrasyonla ne kadar süre ile uygulanacağını ve karar verecektir.

Sağlıklı Ağız Bakımı İçin Ne Yapmalıyız? 

Hem güzel görünen hem de çürüksüz bir ağız için düzenli diş hekimi kontrolü gereklidir. Sadece dişleri fırçalamak yeterli değildir. Ağız sağlığı için tek fırça ve macun yeterli olmamaktadır. Bazen kalıtımsal hastalıklar nedeniyle diş ve diş etlerinde problem ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra beslenme alışkanlıkları ve tırnak yeme kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar da diş yapısında bozukluk neden olabilmektedir.

Dişlerin eğri olması da uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanımı engeller. Bu nedenle ilgili işlerin mümkün olan en kısa süre içerisinde ortodonti uzmanı tarafından düzeltilmesi tavsiye edilir. Bazı durumlarda tel taktıramayacak olan hastalar için en azından Laminate veya zirkonyum diş kaplama gibi yöntemler önerilebilmektedir. Şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulamasını da bir alternatif olarak bilmekte fayda var.

Ordu diş hekimleri makalemizi linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

2019′ da Lamine diş kaplama fiyatların da her hangi bir artış oldu mu ? Lamina diş kaplama fiyatları 2019 yılı için düzenlenmiştir. Lamine diş kaplama fiyatı aşağıda belirtilmiştir.

Peki Lamine diş kaplamaları hakkında ne biliyorsunuz?

1. Lamine diş kaplama

Dişin labiyal tarafında bir tabakanın düzgün bir şekilde öğütülmesi, bir diş kalıbı yapılması ve daha sonra seramik içeren lamine kaplama işlenmesi ve daha sonra dişlere yapıştırılması ile yapılır. Sert kaplama, yüksek sertlik, renk değişimi, uzun ömür, güzel görünüm, iyi aşınma direnci ve iyi son kat avantajlarına sahiptir. Lamine diş fiyatı ılımlı, kaplama tamiri için ideal bir seçimdir.

2. Lamine diş ve porselen kaplama

Model, dişin dudak tarafı yüzeyinin düzgün bir şekilde taşlanması ve ardından ağız boşluğu için özel bir seramik malzeme ile kalıplanması ve daha sonra dişlere yapıştırılmasıyla hazırlanmaktadır. Dişlerin şeklini ve rengini yeniden şekillendirebilir, dişlerin renk indeksini doğru bir şekilde kontrol edebilir ve porselen kaplama son derece saydamdır, bu nedenle gülüş tasarımın da etkisi çok iyidir, çok doğal görünür, neredeyse mükemmel bir etki sağlayabilir ve aşınma direnci dişlere benzer. Porselen çıkartmaların doktorlar için yüksek gereksinimleri vardır ve operasyon adımları nispeten yüksektir ve fiyatı nispeten pahalıdır.Tedavi süresi: 1-2 hafta.

3. Doğrudan lamine diş kaplama

Doğrudan lamine kaplama ile yapılan kaplamanın en büyük avantajı, uygun, hızlı ve basit olmasıdır. Hastanın ön dişlerini hızla iyileştirebilir. Hafif tetrasiklin dişleri, küçük dişler, interdental alan, travmatik dişlerin kısmi travması vb. İçin eğer hasta kısa bir süre içinde porselen kaplamaların ve süper seramik kaplamaların maliyetini kabul edemezse, kısa sürede estetik geçişin iyileştirilmesidir. restorasyon. Sıcaklığın ve diğer faktörlerin etkisinden dolayı, reçine kaplaması reçine malzemesinin yaşlanmasına neden olabilir, kaplama kırılgan, renksiz veya soyulabilir, kullanım süresi çok uzun değildir ve genellikle yaklaşık 5 yıl boyunca tekrar işlenir. Bu nedenle, servis ömrünü uzatmak için genellikle dikkatli bir şekilde korunur.Daha az çay, kahve ve diğer kolay boyanmış yiyecekleri yemeli, çatlama ve düşmeyi önlemek için sert cisimler yememeye özellikle dikkat edin.

Gümüşhane'de diş hekimi arıyorsanız ve Google'da Gümüşhane diş doktoru yazdıysanız karşınıza Esse Klinik olarak çıktığımızda hiç çekinmeden bizi arayabilirsiniz. Ofisimizin Trabzon'da olması sizi endişelendirmesiniz. Çünkü kaliteli bir hizmetin ücretin değeri paha biçilemez özellikle konu sağlık olduğunda. Gümüşhane'deki diş doktorlarına saygı duyuyoruz fakat farkımızı da ortaya koymak istiyoruz, bu yüzden sizi ofisimize bekliyoruz.

Diş hekimliği sözlük anlamı ile ağız boşluğunun dentisyonu ve oral mukozasının ayrıca başta maksillofasiyal bölge olmak üzere etrafındaki ilişkili dokuların ve yapıların hastalıklarını, rahatsızlıklarını ve bozukluklarını izleyen, teşhis eden, önleyen ve tedavi eden tıp dalıdır.

Dişlerimiz ağızda başlayan sindirim sisteminin en önemli parçasıdır. Yediklerimizin parçalanması ve çiğnenerek öğütülmesi işlevlerini görür.

Diş Hekimliğinin

 • Diş İmplantları
 • Orofasiyal Ağrı ve Temporomandibular Bozukluklar (TMD)
 • Ortodonti (Diş ve yüzde şekil bozukluklarının tanısı, önlenmesi ve tedavisi)
 • Periodontoloji (Diş eti hastalıklarının tanı, önleme ve dişeti hastalıkları tedavisi)
 • Protetik Diş Tedavisi (Hasarlı doğal dişlerin restorasyonu veya yapay dişler ile değiştirme)
 • Estetik Diş Hekimliği

Olmak üzere bölümleri bulunmaktadır.

Ağız ve çene sağlığımız hayatımızı derinden etkileyen ve sürdürebilmemiz için en önemli gereksinimlerimizdendir. Ayrıca hayatımızın her döneminde büyük öneme sahiptir. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı açısından tam donanımlı ve deneyimli bir doktorla çalışmak her zaman size daha büyük bir gülüş olarak geri döner.

Gümüşhane diş hekimleri şehrin küçüklüğü ve yetersizliğinden kaynaklı olarak sınırlıdır. Gümüşhane ve çevre illerde en iyi diş hekimleri sıralamasına bakıldığında firmamız oldukça fazla rağbet görmektedir. Bünyemizde bulunan Günüşhane diş doktorları en iyi diş hekimleri arasındadır. Gerek sağlık olarak gerekse estetik olarak yapılan diş uygulamalarında her daim mutlu müşterilerimiz mevcuttur.

Gümüşhane Diş Hekimleri olarak siz değerli müşterilerimizden beklentimiz tedaviniz sonrasında

 • Ağız ve diş temizliğinin rutin olarak yapılması,
 • Ağız ve diş temizliğinde nazik davranmak,
 • Sigara ve alkol tüketmemenizdir.

Firmamızda diş uygulamaları fiyatları çene ve ağız yapısına uygun tedavinin analizinden sonra, yaptırılacak diş sayısına bağlıdır. En iyi diş doktorlarımız sizinle tedavinizin sürecini gerekli işlemleri ve ilerde gerekli olabilecek işlemleri en başında konuşarak tedavi esnasında gülümsemenize mani olacak sürprizler yapmamaktadır.

Sizde Gümüşhane Diş Hekimleri olarak fiyatlarımızdan size uygun olanı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir size en uygun seçeneklerimiz hakkında doktorumuza danışabilirsiniz.

Gümüşhane diş hekimleri olarak size kattığımız her gülüşün ardındayız ve sizleri gülümsetmek için elimizden geleni yapacağız.

Bayburt diş hekimleri başlıklı makalemizi okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Doktorlarımızı incelemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Diş Hekimi Esra EROĞLU KESKİN

Diş Hekimi Selçuk KESKİN

Diş kaplama genel olarak diş ve diş etleriyle problem yaşayan kişilerin tercihidir. Var olan dişin üzerine porselen ya da zirkonyum ile yeni bir görünüm kazandırmaktır.
Diş kaplama çeşitleri, kron kaplamaların kişiye özel olarak diş üzerine uygulanan estetik materyallerin konulmasıdır. Porselen diş kaplamaları dört gruba ayrılır ve Diş kaplama fiyatları da bu metaryellere bağlı olarak belirlenir.
• Porselen Laminate Veneer,
• Zirkonyum kaplama,
• Metal destekli kaplama,
• Empress (Full Porselen) diş kaplama
Porselen Laminate Veneer Diş Kaplama Fiyatları
Dişten 0,3- 0,7 mm. yüzey törpülenerek üstüne yapıştırılan porselen yaprak tabakadır. İstenilen renk ve modelde yapılması mümkündür. Rengi bozulmuş, kırılmış ya da diş yapısında hafif estetik bozukluğu olan dişlere uygulanır. Daha çok estetik olarak tercih edilir.
Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları
Zirkonyum, doğada bulunan beyaz bir metaldir. Bu metal hem ön dişlerde kullanılacak kadar estetik hem de arka dişlerde kullanılacak kadar sağlamdır. Hem estetik anlamında hem de sağlık açısından kullanımı tercih edilen bir kaplama modelidir.
Metal destekli Diş Kaplama Fiyatları
Dişin yapım aşamasında alt tabakasına Krom Kobalt veya Krom Nikel alaşım kullanılması ile yapılan metal destekli kaplamalardır. Metal destekli kaplamalar daha çok arka dişler için uygulanır.
Empress (Full Porselen) Diş Kaplama Fiyatları
Bu uygulamada doğrudan diş üzerine yapılır bu yüzden uygulama yapılacak bölgede diş olaması gerekir. Var olan dişler tıraşlanarak uygulamaya hazır hale getirilir.
Seçeceğiniz kaplama modelleri diş kaplama fiyatlarını belirler ayrıca sizin sağlığınız açısından da size en uygun olanı seçmenizde fayda vardır. Genellikle Diş kaplamalarının ömrü 7-15 yıl arasıdır. Kaplamalar genellikle lekeye dirençlidir.

Hangi Hastaalr Porselen Diş Kaplama Yaptıramaz?
• Dişde ciddi düzeyde bir çürük olanlar,
• İleri seviyede diş eti rahatsızlıkları yaşayanlar,
• Kanal tedavisine ihtiyaç duyacak düzeyde bir enfeksiyona sahipseniz diş kaplama yaptıramayabilirsiniz.
Sizde Diş kaplama fiyatlarında size uygun olanı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir size en uygun diş seçeneklerimiz hakkında doktorumuza danışabilirsiniz.
Trabzon’da diş kaplama fiyatları ve yapılan kaplamaların kalitesiyle yüzlerce mutlu müşteriye sahibiz.

İmplant üzerine yapılacak diş kaplama veya protezleri de en az implantlar kadar önem taşır. Bu yazıda implant üzerine yapılan diş protez ve kaplamaları ile ilgili alternatifleri ve bu uygulamaların fiyatları ile ilgili bilgi vermek isteriz. 

Hastalara eksik diş yapısına, uygulanan implantların cinsi ve sayısına göre değişen farklı yapılarda implant destekli sabit veya hareketli protezler uygulanabilir.
Genellikle hastalarımızın tercih ettiği sabit protezler yani kuron-köprü uygulamalarıdır. Bu protezlerde mümkün olduğunca zirkonyum destekli porselen kullanılmasını önermekteyiz. Kullanılan implant ve üst yapı parçaları kıymetli metal olduğundan üzerine yapılacak sabit protezlerinde doku dostu kıymetli alaşımlar olmalarına dikkat ediyoruz.

Bunların haricinde bazen implant destekli hareketli protezler yapmak zorunda kalabiliyoruz. Bu durumda ise iki veya dört implant üzeri locater bağlantılı yada bar destekli total protezler, teleskop bağlantılı protezler, doku desteği aldığımız vidalı yarı sabit protezler yapılmasını öneriyoruz.
Ne tür bir protez yapılacağına tamamen hastanın istek ve arzusuna bağlı olarak tabi ki genel sağlık durumuna, implant sayısına, ağız içi ölçüm değerlerine göre karar veriyoruz.

İMPLANT ÜZERİ ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA VE KÖPRÜ

Estetik diş tedavisinde ön plana çıkan zirkonyum diş kaplamalar implant üzeri diş uygulaması için de son derece önemli avantajlar sağlamaktadır. İyi bir implant için mekanik tutuculuk, ve estetik unsurların birlikte olması gerekiyor. Zirkonyum diş kaplama uygulaması bilgisayar destekli üretim aşaması nedeni ile altındaki diş veya implant ile uyum sağlar. İstenilen hassasiyetten üretim mümkündür. Zirkonyum diş kaplamanın bloklardan elde edildiğini biliyoruz. Metal altyapısı olan porselen diş kaplamalarına göre öne çıkan en büyük avantajları kısaca şöyle sıralanabilir.

 1. Biyolojik uyumlu olması
 2. Işığı yansıtma özelliği
 3. Estetik görüntünün mümkün olması
 4. Altındaki diş veya implant ile kusursuz temas sağlaması
 5. Dijital olarak planlama yapılabilmesi

Uzun ömürlü implant için ilk kural üzerine yapılacak protezin planlamasının doğru yapılmasıdır. Kuvvet dağılımları iyi hesaplanmadığında implant ile kemik bağlantısı maalesef sağlanamayacaktır.

HİÇ DİŞİ OLMAYAN HASTALAR İÇİN ÖNERİLERİNİZ NELERDİR?

Tam dişsizlik durumunda genellikle altı veya daha fazla implant üzerine sabit diş köprüsü uygulanmasını öneriyoruz. Bu sayede kişi kendi dişi gibi çiğneme ve konuşma işlevlerini yerine rahatlıkla getirebilmektedir. Hareketli protoez yapımı daha az maliyetli olmasına rağmen hastaların arzusu da sabit diş kaplama ve köprülerinden yana olmaktadır. Konforlu ve nerede ise kendi dişiniz gibi yeme içme olanağı sunan implant üzeri köprü hastaları bu tedaviden oldukça memnun kalmaktadır.

Ancak kemik hacmi yeterli olmayan hastalar için implant üzeri hareketli protez seçeneği de iyi bir alternatiftir. Üst çenede dört alt çenede en az iki implant üzerine yerleştirilecek protezler implantlar sayesinde iyi bir tutuculuk sağlarlar. Kişinin öz güvenini yitirmeden sosyal ortamlara girmesini ve ymek yerken protezin hareketini önleyen bir sistemdir. Tutucu uçlar implant üzerine yerleştirilir. bu uçların diğer parçaları da protez içerisinde bulunur. u sayede protez implant vasıtası ile ağızda daha az hareket eder. Hasta için büyük konfor sağlayan bu tutucular ball ataşman veya locater olarak adlandırılan iki farklı türde uygulanabilmektedir. Locater fiyatları daha yüksektir. Dikey boyut olarak yeterli mesafe bulunduğu takdirde ball ataşman uygulanabilir. Temizliği ve bakımı daha kolay olan ball ataşman tutucuları ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Trabzon Diş teli fiyatları 2019 yılında döviz kurundaki artış sebebiyle birçok klinikte % 20 oranında artmıştır. Kliniğimizde ise total tedavi ücreti üzerinden değil tedavinin malzeme maliyeti üzerinden fiyat artışı uygulanmıştır.

Diş Teli Fiyatları

Günümüzde birçok klinikte diş teli tedavisinin fiyat aralığı 2500-.6500 tl arasında uygulanmaktadır.

Diş teli fiyatları belirlenirken birçok faktör birlikte değerlendirilir. Diş teli fiyatlarını etkileyen bu faktörler:

 • Toplam tedavi süresi
 • Dişlerdeki çapraşıklığın miktarı
 • Kullanılan malzemenin türü
 • Kullanılan malzemenin kalitesi
 • Hasta yaşı

Whatsapp Danışma Hattı

Eskiden diş tellerini üreten firmalar tekeldi ve diş teli malzemeleri oldukça pahalıydı. Şimdi ise bir çok firmanın piyasada farklı ürünlerinin olması malzeme fiyatında rekabet oluşturdu. Ve doktorlar tedaviyi daha ucuza mal etmeye başladılar.

Şu anda diş teli tedavisi yapan kliniklerin %90 ı türk diş hekimleri birliğinin belirlediği asgari fiyat listesinin altında tedavi yapmaktadır.

Trabzon diş teli fiyatları ne kadar   18 yaşından küçük hastalar üniversite hastanelerinde sadece malzeme fiyatına tedavi olabilirler. Üniversite hastahanelerinin tercih ettiği diş teli malzemelerinin fiyatı ise 3000-4000 tl civarındadır. Yalnız üniversite hastahanelerinde randevular en az 5 yıl sonraya verildiği için başvuran hastalar tedavi sırası geldiğinde çoğunlukla 18 yaşını geçmektedir. Bu sebeple devlet desteğinden faydalanmak isteyen ebeveynlerin üniversite hastahanelerine erken yaşta başvurmalarını öneririz.

  18 yaşından büyük hastalar için SGK  SSK diş teli tedavisini karşılamamaktadır.  Devlet hastaneleri, üniversiteler ve özel ortodonti klinikleri aynı şekilde ücretli tedavi uygulamaktadır. 

  Son zamanlarda sağlık bakanlığı kendi kadrosundaki ortdontistlerin iş gücü ile üstesinden gelemediği hastaları özelde çalışan doktorlara sevk etmeye başladı. Faturalandırılan tedavi giderinin %20 sini karşılayacağını taahhüt etti. Yalnız bu % 20 lik ödeme sevk eden hastahanenin döner sermayesinden yapıldığı için hastahaneler dışarıya hasta sevk etmek istemiyorlar. Hastaların bu sevki alabilmesi için bayağı bir uğraşması gerekiyor, ödemeyi devletten alabilmesi için bir dizin evrak hazırlaması gerekiyor ve ödemesi 6 ay gibi bir dönemin sonunda yapılıyor. hastalarını bu zorluklarla uğraştırmak istemeyen klinikler tedavi ücretini fatura etmeleri gereken tedavi tutarının % 20 altında belirleyerek problemi çözüyorlar.

 

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

İnsanlar her geçen gün estetiğe daha fazla önem veriyor. Estetik kaygılarımız arasında yer alan en önemli konulardan biri ise dişlerimiz. Dişlerdeki çarpıklıklar, şekil bozuklukları ortodonti tedavisi ile, yani halk arasında bilinen adı ile tel tedavisi ile giderilebiliyor. Ancak insanlar artık diş telinin de estetik olanını istiyor, buna karşılık olarak ise şeffaf diş telleri var. Şeffaf diş teli fiyatları da hastanın ihtiyaçlarına göre değişiklik gösteriyor.

   Diş teli denildiği zaman insanların aklına, dişlerin üzerinde plaketler ve o plaketlerin içerisinden geçirilmiş bir tel geliyor. Ayrıca çoğu insan diş teli tedavisinin ağrılı bir tedavi olduğunu düşünüyor. Hem ağrı hem de o metal tel görüntüsü insanları tedaviden uzaklaştırıyor. Ancak şeffaf iş teli, belli olmadığı için hastalara daha rahat bir tedavi süreci sunuyor. Şeffaf diş teli fiyatları, hastanın alt ya da üst dişlerine, hatta her iki sıraya uygulanmasına göre değişiklik gösteriyor. Son zamanlarda çok yaygın olan şeffaf diş tellerinin kullanımı da oldukça rahat oluyor. Eski usul telde, dişler düzeldikçe en son dişin yanından tel uzamakta, yani artmaktaydı. Bu artık telin düzenli olarak diş hekimi tarafından kesilmesi gerekiyor, aksi takdirde yanakların iç kısmına tel batıyor. Ancak şeffaf diş telinde hasta böyle sorunlar yaşamıyor, gayet konforlu bir tedavi süreci geçiriyor.

İnsanlar arasında “şeffaf diş teli fiyatları yüksektir” diye bir yanılgı bulunmakta. Ancak bir diş hekimine muayene olmadan tedavi masraflarının ne kadar olduğunu bilmek, hatta tahmin etmek mümkün olmayacaktır.

Görünmez Diş Teli Fiyatı

Çoğu insan dişlerinin yamuk ve çarpık olmasından şikayetçidir. Hatta bu nedenle gülmekten dahi çekinirler. Diş bozukluğu, ortodontistler tarafından uygulanan tedavi yöntemleri ile giderilebilir. Ancak çoğu insan bundan çekinmektedir. Çünkü diş teli taktıklarında çirkin olacaklarını düşünmektedir.

Diş teli denildiğinde aklımıza gelen metal teller artık ortodonti tedavilerinin tek yolu değil. Görünmez diş telleri ile de ortodonti tedavileri çok iyi sonuç veriyor. Ayrıca görünmez diş teli fiyatı oldukça uygundur. Bu tedavide, plaklar diş minesinin önüne değil, diş minesinin arkasında takılıyor. Şimdi aklınıza bunun rahatsız edici olduğu geldi değil mi? Ancak hiç öyle değil. Çünkü görünmez diş teli için kullanılan plaklar, normal diş teli için kullanılan plaklardan çok daha küçük boyutta oluyor. Böylelikle hastalar alışma sürecini geçirdikten sonra herhangi bir rahatsızlık duymuyor.

Görünmez Diş Teli Fiyatı Nedir?

Görünmez diş teli fiyatı, gideceğiniz diş hekimine göre elbette değişecektir. Bunda diş hekiminin muayenehanesinin hangi semtte bulunduğu, diş hekiminin meslekteki tecrübesi ve ünü gibi faktörler etkilidir. Ancak her iyi diş hekime çok pahalı fiyatlar sunar diye bir kural da yoktur. İyi araştırma yaparak gerçekten işini düzgün yapan, hastalarını memnun eden ve çok yüksek ücretler talep etmeyen diş hekimleri bulmanız mümkün. Biraz araştırmanın ardından, size uygun bir görünmez diş teli fiyatı söyleyecek bir ordotontiste denk gelebilirsiniz.

Esse Estetik Diş Kliniği

Trabzon Uzun Sokakta bulunan kliniğimizde; hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini en ideal şekilde sunabilmek için diş hekimliğinin ortodonti, diş teli, diş beyazlatma gibi tüm alanlarında hizmet vermekteyiz.

Modern diş hekimliğinin tüm gerekenlerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyonumuz; hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı dişler ve mutlu bir gülümseme ile ayrılmasını sağlamaktır.

İletişim Formu

©2021 ESSE Diş Kliniği - Trabzon. Tüm Hakları Saklıdır. PruvaMedia

Georgia icon Saudi Arabia icon United Kingdom icon

Iran icon