canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

01.11.2021
49
Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Uygulamaya ilk olarak diş ve diş etindeki sorunların giderilmesiyle başlanır. Bunun için eğer varsa dişlerdeki çürükler temizlenir ve gerekli hallerde diş çekimi yapılır. Bu noktada hastanın estetik açıdan tüm beklentilerinin hekim tarafından doğru şekilde anlaşılması gerekir. Devamında hastanın ağzından ölçü alınır, modeller belirlenir ve planlama yapılır. Benzer şekilde gerekli durumlarda implant ve cerrahi operasyonlara da başvurulur.

Uygulamalar öncesinde kullanılan programlar aracılığıyla tedavinin ardından oluşacak en yakın görüntü hastaya sunulur ve hastanın fikri alınarak sürece devam edilir. İhtiyaç görülmesi durumunda hastanın ağız ve çene yapısına uygun ortodontik tedaviler uygulanır. Diş etlerinde seviye bozuklukları bulunuyorsa bunların düzenlenmesi için işlemler yapılır. Ortodonti tedavisi ve cerrahi uygulamaların tamamlanmasının ardından ihtiyaç duyulması halinde diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Tüm aşamaların ardından kompozit dolgular ile görsel ve biçimsel bozukluklar giderilir. Bu aşamada gerekli görülmesi halinde kaplamalar da devreye girebilir.

Güzel bir gülüşe sahip olmak herkesin önemsediği konulardan bir tanesidir. Bazı kişilerin güvenle gülümsemelerinin önünde, dişlerinin görünümünden memnun olmamaları bir engel olarak yer alabilir. Çürük dişler, çapraşık dişler, diş eti hastalıkları ya da dişlerdeki renk farklılıkları sebebiyle kişiler, gülümsemekten çekinebilirler. Bu durumda son yıllarda gelişen gülüş tasarımı tekniği devreye girer ve kişilerin yaşadıkları estetik problemlere çözüm bulunabilir. İşte çok sayıda kişinin cevap aradığı “gülüş estetiği nedir” sorusunun yanıtı ve konuyla ilgili tüm merak edilenler…

Gülüş Tasarımı Nedir?

Son dönemde hastaların en sık araştırdığı konulardan bir tanesi de gülüş tasarımı olmuştur. Gülüş tasarımı; estetik olarak görünümü bozulmuş olan dişlerin ve diş etlerinin hastanın beklentileri, ihtiyaçları ve yüz şekli göz önünde bulundurularak ideal görünüme kavuşturulmasıdır. Gülüş estetiği için birden fazla uygulama bir arada, hekim ve hastanın birlikte planlayacağı bir program çerçevesinde yapılır.

Gülüş Estetiği Hangi İşlemleri İçerir?

Gülüş estetiği hastaların birbirinden farklı ihtiyaçları ve beklentileri olabileceği için kişiye özel olarak belirlenen uygulamalardan bir araya gelir. Bu doğrultuda hastanın yaşı, beklentileri, yüz şekli ve cinsiyeti gibi önemli detaylar da göz önünde bulundurulur. Gülüş tasarımı genel olarak aşağıdaki işlemleri içerir:

  • Çürük dişlerin ve diş eti hastalıklarının tedavi edilmesi
  • Diş temizleme işlemleri
  • Diş eti estetiği
  • Diş beyazlatma
  • Diş eksikliklerine bağlı olarak implant ve protez
  • Porselen lamine ve kaplama, zirkonyum kaplama
  • Çapraşık dişler için ortodontik tedaviler
  • Çene eklem bozukluklarının giderilmesi
  • Dişlerin dizilim bozukluklarının ortodontik tedavi ile giderilmesi
  • Dişlerin arasındaki boşlukların ortodontik tedavi ile kapatılması

Gülüş Tasarımı Kaç Gün Sürer?

Uygulama öncesi hastaların yanıt aradığı sorulardan bir tanesi de “gülüş estetiği ne kadar sürer” sorusudur. Uygulamanın süresi hastanın mevcut durumuna ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre değişkenlik gösterir. Bu noktada diş, ağız ve çene yapısındaki sorunlar ve uygulama sonrasındaki iyileşme süreci etkili bir rol oynar. Uygulamalar sonrasında hastalar güzel bir gülümsemeye sahip olmanın yanı sıra ağız sağlığı ve çiğneme bozukluklarının giderilmesi bakımından da çeşitli avantajlara sahip olurlar.

Hastalar tarafından “gülüş tasarımı kalıcı mı” sorusunun cevabı da merak edilir. Bu noktada öncelikle doğru tedavinin yapılması büyük önem taşır. Aynı zamanda hastanın ağız ve diş sağlığına verdiği önem ve hekimin tavsiyelerine uyarak kontrollere düzenli olarak gitmesi de etkili olur. Hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmemesi ve kontrollerini düzenli olarak yaptırmaması durumunda çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Tüm bu noktalara gereken özen verildiği takdirde uzun süreli bir kullanım sağlanabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: