canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

DÜZENLİ DİŞ HİJYENİ RANDEVULARI NEDEN BU KADAR ÖNEMLİDİR?

21.10.2021
53
DÜZENLİ DİŞ HİJYENİ RANDEVULARI NEDEN BU KADAR ÖNEMLİDİR?

DÜZENLİ DİŞ HİJYENİ RANDEVULARI NEDEN BU KADAR ÖNEMLİDİR?

Ofisimizde en son ne zaman hijyen muayenesi yaptırdınız? 6 aydan uzun bir süre geçtiyse, bugün bir randevu almanızı öneririz. Bir hijyen ziyaretinin dişlerinizi temizleyebilmemiz ve diş çürüğünü kontrol edebilmemiz için olduğunu düşünebilirsiniz ve haklısınız. Ancak, bundan daha fazlasını yapıyoruz. Ayrıca Amerikalı yetişkinlerin yarısından fazlasını etkileyen bir hastalığı da kontrol ediyoruz. Aslında, sizi etkilemesi için iyi bir şans var. Bu popüler hastalık hakkında bilgi edinmek ve herhangi bir semptom yaşayıp yaşamadığınızı görmek için okumaya devam edin. 

DİŞETİ HASTALIĞI NEDİR?

Diş eti hastalığı , dişleri çevreleyen ve destekleyen dokuları etkileyen ciddi bir diş eti enfeksiyonudur. Diş eti çizgisi boyunca ve dişin tabanı çevresinde bakteri üremesine neden olur. Biri diğerinden daha ciddi olan iki diş eti hastalığı türü vardır. Diş eti iltihabı, diş eti hastalığının daha yaygın ve daha hafif şeklidir ve periodontitis, çene kemiğine zarar verebilecek ve diş kaybına yol açabilecek daha şiddetli şeklidir.

DİŞETİ HASTALIĞIM VAR MI?

Diş eti hastalığı genellikle fark edilmediği için sessiz bir hastalık olarak bilinir. Bu hastalık, diş çürümesi gibi diğer diş rahatsızlıklarında görülen tipik rahatsızlığa neden olmaz. Evde izleyebileceğiniz küçük uyarı işaretleri vardır:

  • Fırçalama veya diş ipi kullanımından sonra kanayan diş etleri
  • Hassas veya iltihaplı diş etleri
  • Parlak kırmızı diş etleri
  • Açıklanamayan ve sürekli ağız kokusu
  • Diş eti çizgilerinin çekilmesi

DİŞETİ HASTALIĞI TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜDÜR?

Düzenli ve rutin hijyen muayeneleri ile diş eti hastalığının gelişiyor olabileceğine dair uyarı işaretlerini izliyor ve kontrol ediyoruz. Uygun ağız hijyeni ve düzenli diş muayeneleri ile bile, genetik, ilaç ve bazı sağlık koşulları nedeniyle diş eti hastalığının kaçınılmaz olabileceği zamanlar vardır. Diş eti hastalıklarının daha şiddetli vakalarının gelişmesiyle birlikte diş taşı temizliği ve planyalama gibi etkili ve ameliyatsız tedavi planlarını kullanmaya çalışıyoruz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: