canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
trenargeorgiaدندانپزشکی

Dişlerinizi Doğru Şekilde Nasıl Temizlersiniz?

02.09.2021
20
Dişlerinizi Doğru Şekilde Nasıl Temizlersiniz?

Dişlerinizi Doğru Şekilde Nasıl Temizlersiniz?

Muhtemelen küçük bir çocuk olduğunuzdan beri dişlerinizi aynı şekilde fırçalıyorsunuzdur. Ancak, fırçalamaya harcadığınız zamanın etkili olduğundan emin olmak için doğru teknikleri öğrenmediyseniz ne olur? Kılları dişlerinizin yüzeyi boyunca hareket ettiriyor olmanız, bunu doğru yaptığınız anlamına gelmez ve doğru fırçalama tekniğinin genellikle birisinin size öğrettiği bir şey değil gibi görünüyor.

Ağız hijyenimiz, sadece dişlerinizin değil, tüm vücudunuzun genel sağlığındaki en önemli faktörlerden biridir. Temiz, sağlıklı dişlere sahip olmak diş çürümelerini ve diş eti hastalıklarını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca vücudunuzdaki diğer hastalıkların önlenmesinde de büyük rol oynar. Daha temiz dişler daha iyi görünür, daha sağlıklıdır ve daha iyi işlev görür; bu nedenle, onlara bakmanın en iyi yollarını anlamanız önemlidir.

Daha iyi fırçalamak için herkesin yardıma ihtiyacı vardır. Fırçalamaya harcadığınız zamandan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için, mükemmel fırçalama tekniğini elde etmenin birkaç yolunu burada bulabilirsiniz.

Mümkünse Her Yemekten Sonra Fırçalayın

Yataktan kalktığımızda yaptığımız ilk şey, dişlerimizi fırçalamak için tuvalete tökezlemektir. Genelde yaptığımız bir sonraki şey, hemen ardından kahvaltımızı yapmaktır. Bu tür fırçalama amacını ortadan kaldırır, çünkü siz öğle yemeğinizi yiyene kadar dişleriniz kirli kalacaktır. Sabah fırçalama rutininizi kahvaltınızı yaptıktan sonra değiştirirseniz, öğle yemeğinizi yiyene kadar dişleriniz 4 saat boyunca temiz kalacaktır.

Ağız hijyeninizi eşit seviyede tutmak söz konusu olduğunda, amaç dişlerinizi olabildiğince uzun süre temiz tutmaktır!

Her Seans En Az 2 Dakika Dişlerinizi Fırçalayın

Dişlerinizi her fırçaladığınızda hedeflemeniz gereken ideal süre iki dakikadır. Özellikle meşgul bir insansanız, iki dakika fırçalamak için uzun bir süre gibi görünebilir, ancak bu süre ağzınızın her yerine ulaştığınızdan emin olmanızı sağlar. Bu, kendini fırçalamak için ayırdığınız zaman kadar önemlidir.

Zamanı takip etmek sizin için zorsa, bir alarm kurmayı veya eşlik etmek için en sevdiğiniz şarkıyı açmayı deneyin.

Diş ipi kullanın

Diş ipi kullanımı genellikle ağız hijyeni bakımı sürecinin ihmal edilen bir parçasıdır. Bununla birlikte, diş ipi, yiyecek artıklarının çoğunun biriktiği dişlerinizin arasını temizlemek için inanılmaz derecede önemli bir maddedir. Bu artıklar sonunda diş minesine zarar veren ve diş çürümesine yol açan plak oluşturur. Diş ipi bu kalıntıları temizlemenin en iyi yollarından biridir.

Doğru Diş Fırçalama Tekniğini Öğrenin

Diş fırçanızı dişlerinize 45 derecelik bir açıyla tutmalısınız çünkü bu, ağzınızdaki bakteri, plak ve yemek artıklarını temizlemek için en iyi konumdur. Doğru açıda fırçalamaya ek olarak, fırçanızı doğru şekilde hareket ettirmenin yolunu da öğrenmelisiniz. Dişlerinizi ileri geri hareketlerle fırçalamanızı önermiyoruz. İzlenecek en iyi hareket, enkazı hem yatay hem de dikey olarak çıkarmanıza yardımcı olacağından bir daire içinde hareket eden harekettir .

Yumuşak Kıllı Diş Fırçası Kullanın

Diş fırçanız dokunmak için oldukça zor mu? Eğer öyleyse, dişlerinizin yüzeylerine geri dönüşü olmayan bir hasar veriyor olabilirsiniz. Dişleriniz kaya gibi sert görünse de oldukça kırılgandırlar ve sert kıllar nedeniyle çizilebilir ve zarar görebilirler. Bu travmatik diş fırçalama olarak bilinir. Bu nedenle, yumuşak kıllara sahip bir diş fırçası seçmeniz önemlidir. Ne kadar yumuşak bulursanız o kadar iyi. Yumuşak kıllar, diş malzemenizi bozmadan dişlerinizde biriken plağı süpürmede daha iyidir.

Sorun Alanlarınızın Nerede Olduğunu Anlayın

Fırçalarken daha fazla dikkat edilmesi gereken bazı yaygın alanlar, son azı dişlerinizi, diş implantlarınızı, köprülerinizi veya lingual tellerinizi içerebilir. Bu alanlar plağı kolayca hapseder ve fırçalama ile daha fazla zaman gerektirir. Diş hekiminiz kontrolleriniz sırasında size bu bölgeleri gösterebilecek ve aynı zamanda bu bölgelerin nasıl temizleneceği konusunda size tavsiyelerde bulunabilecektir.

Elektrikli Diş Fırçası Almayı Düşünün

Elektrikli diş fırçaları, birçok farklı insan tipine fayda sağlayabilecek birçok harika özelliğe sahiptir. Birini kullanmak, küçük çocuklar, yaşlılar ve engelliler gibi el-göz koordinasyonu zayıf olanlara yardımcı olabilir. Bazı kişiler elektrikli fırçayı tercih edebilir çünkü daha kullanışlıdır ve manuel fırça kullanmaktan daha iyi bir temizlik sağlayabilir. Yumuşak kılları olan ve çok sert basarsanız otomatik olarak duran birini aramalısınız.

Daha Dengeli Bir Diyet Yiyin

Dişlerinizin arasına sıkışacak şekerli bir poşete gitmek yerine, neden daha az şeker içeren bir şeyi tercih etmeyesiniz? Havuç ve kereviz çubukları lifli oldukları için dişlerinizin sağlığı için harikadır ve çiğnemek diş fırçalamayı simüle eder. Şeker alımınızı azaltmak sadece dişleriniz için değil, genel sağlığınız için de harikalar yaratabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: