alinti ampul anlasma arti ayar bilgi bilim bina canta ceptelefonu cuzdan deney destek1 destek2 dunya duyuru elmas ev foto gazete gulenyuz iletisim istatistik sozlesme kalp kampanya klasor konum kullanici kurumsal liste menu monitor mouse nakliye ok para pdf saat sepet soru sunum takvim tamir telefon urun video whatsapp yildiz yorum zar
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Dişlerimi Ne Sıklıkta Temizlemeliyim?

22.10.2021
471
Dişlerimi Ne Sıklıkta Temizlemeliyim?

Dişlerimi Ne Sıklıkta Temizlemeliyim?

Gülümsemenizi parlak ve nefesinizi taze tutmanın ve aynı zamanda vücudunuzun genel sağlığını iyileştirmenin ve desteklemenin kolay bir yolunu arıyorsanız, düzenli diş temizliği bunu başarmanın önemli ancak çoğu zaman gözden kaçan bir yoludur.

Neden diş temizliğine ihtiyacınız var?

Olay şu: Bu tavsiyelere harfiyen uysanız bile (ve dürüst olalım, aramızdaki en iyilerin bile boş günleri var), yine de profesyonel diş temizliğine ihtiyacınız var . 

En sağlıklı diyetlerde bile, plak ve tartar doğal olarak dişlerinizde birikmeye başlar. Plak birkaç saatliğine yumuşaktır, ancak sertleşmeye başladığında dişlerinizden çıkarmak çok daha zordur. Bu yüzden günde en az iki kez fırçalamak çok önemlidir.

Bu plak ve tartarın bir kısmı ne yaparsanız yapın birikir, bu nedenle diş eti iltihabı ve periodontitis gibi diş eti hastalıklarına neden olmadan önce bunları çıkarmak için gelişmiş araç ve tekniklere sahip profesyonel diş hijyenistlerine ihtiyacınız vardır.

Düzenli temizlik ve muayeneler ayrıca diş hekiminize, diş çürümesi, az önce bahsettiğimiz diş eti hastalıkları veya ağız kanseri gibi gelişmekte olan sorunları küçük ve kolayca giderilebilir iken tespit etme şansı verir. 

Bu sorunları erken fark etmezseniz, büyük olduklarında bunları düzeltmenin çözümleri pahalı ve zaman alıcı olabilir. Ve sağlık sonuçları da yıkıcı olabilir.

Temizliğe neler dahildir?

Esse diş kliniği de dişlerinizi ve diş etlerinizi herhangi bir çürük veya hastalık belirtisi açısından inceliyoruz. Ayrıca herhangi bir ek sorun aramak için dijital röntgen çekiyoruz.

Hijyen uzmanlarımızdan biri daha sonra temizlemeden, cilalamadan ve diş ipi kullanmadan önce dişlerinizdeki plak ve tartar birikimini giderir. Ayrıca çürümeyi önlemek ve dişlerinizi güçlendirmek için dişlerinize florür uyguluyoruz.

Diş hekiminiz de sizi değerlendirir ve bir sonraki temizliğiniz için bir zaman çerçevesi önerir.

Ne sıklıkla temizlik yapmalısınız?

Diş hekimleri genellikle dişlerinizi altı ayda bir (yılda iki kez) temizlemenizi önerir. Yine de araştırmalar, bazı durumlarda daha sık temizlemenin ağız sağlığınıza olumlu yönde fayda sağlayabileceğini bulmuştur . 

Örneğin, periodontal hastalık riski altındaysanız veya daha önce geçirdiyseniz, her 3-4 ayda bir diş hekimi ziyaretleri diş sağlığınızı korumanıza ve hastalığın tekrarlamasını önlemeye yardımcı olabilir. 

Diyabet veya kalp hastalığı gibi diş sağlığıyla bağlantılı kronik bir hastalığınız varsa, daha sık temizlik yapmanız gerekebilir.

Bir temizlik için vaktiniz varsa (veya geciktiyseniz!), hemen bir randevu ayarlamak için Esse diş kliniği ofisini arayın . 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: