canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Diş Temizliğinin Önemi

16.09.2021
38
Diş Temizliğinin Önemi

Diş Temizliğinin Önemi

Düzenli diş temizliği, iyi ağız hijyeninin önemli bir parçasıdır. Dişlerinizi ve diş etlerinizi sağlıklı tutmanın yanı sıra, düzenli diş temizliği diş hekiminizin dişlerinizde neler olup bittiğine bakmasını sağlar, böylece boşluklar veya diş eti iltihabı gibi sorunlar erken tedavi edilebilir. Green Tree Dental’de hastaların en az 6 ayda bir diş hekimi ziyareti yapmalarını öneriyoruz. Altı ayda bir diş temizliği için diş hekiminizi ziyaret ederek 1 dişlerinizi ve diş etlerinizi mükemmel durumda tutabilir ve ayrıca ziyaretler arasında büyük diş problemleri geliştirmesini önleyebilirsiniz.

Diş temizleme ziyaretleri neden önemlidir:

Diş sağlığınız sizin için önemliyse ve gülümsemenizin parlamasını istiyorsanız, muhtemelen dişlerinizi temizlemek için düzenli diş hekimi ziyaretlerinin önemini zaten anlamışsınızdır. Ancak, hiç diş temizliği yaptırmadıysanız veya diş temizliğinin yüksek öncelikli olup olmadığını merak ediyorsanız, Green Tree Dental’de dişlerinizi yılda iki kez temizlemenin aşağıdaki faydalarını göz önünde bulundurun:

● Boşluk Önleme

İnsanların diş hekimini kontrol ve temizlik için düzenli olarak ziyaret etmesinin en belirgin nedenlerinden biri çürüklerden kaçınmaktır. Neticede bir kaviteyi doldurmak veya kanal tedavisi yaptırmaktansa temizlik yaptırmak çok daha uygun maliyetlidir. Ayrıca diş temizliği, diş çürüklerini doldurmaktan çok daha keyifli bir deneyimdir.

● Diş Kaybını Önleme

Diş eti hastalığı ciddi bir sorundur. Dişlerde plak biriktiğinde başlar. Diş eti hastalığı ilerledikçe plak, çenedeki destekleyici kemik dokularını yok edebileceği dişin içine doğru hareket eder. Bu durumda dişler gevşer ve düşmeye başlar. Diş temizliği, bir hastanın diş eti hastalığı nedeniyle dişlerini kaybetme olasılığını büyük ölçüde azaltır.

● Nefesinizi Taze Tutun

Diş temizliği, ağız kokusuna neden olan bakterileri kontrol etmeye yardımcı olur. Dişleri düzenli olarak fırçalamak ve diş ipi kullanmak nefesi taze tutmaya yardımcı olsa da, kokusuz bir ağız ortamı sağlamak için 6 ayda bir profesyonel diş temizliği de önemlidir.

● Tasarruf edin

Bazı diş sigortası planlarında diş temizliği ve sözlü sınavlar için düşük veya hiç ödeme yoktur, bu nedenle düzenli temizlik planlamak büyük bir tasarruf olabilir. Ve sigortanız diş temizliğini kapsamıyor olsa bile, hastalar genellikle dişçiye düzenli ziyaretlerin bir sonucu olarak, daha sonra yapılan pahalı işlemlere ihtiyaç duyma olasılıklarının çok daha düşük olduğunu görürler.

● Gülümsemenizi Aydınlatın

Diş maliyetlerinden tasarruf etme konusunda kim gülümsemez, ancak finansal faydaları ne olursa olsun, düzenli diş temizliği yaptıran hastalar daha az lekeli daha beyaz, daha parlak dişlere ve çok daha az plak ve tartarlara sahiptir.

● Genel Sağlığınızı Güçlendirin

Dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığı, genel sağlık üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir. Sonuçta dişlerinizin kökleri sinüslerinizin ve beyin boşluklarınızın yakınında bulunur. Bir dişteki enfeksiyon, sonuç olarak ciddi sağlık sonuçlarına yol açabilir. Öte yandan, düzenli diş muayeneleri ve temizlikleri genel sağlığınızı iyileştirebilir ve ileride bazı ciddi sağlık sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Diş temizleme ziyaretleri sırasında ne olur?

Genel bir kural olarak, diş temizliği ziyaretinin iki bölümü vardır: sözlü muayene ve temizlik. Muayene sırasında diş hekimi dişlerinizde boşluk olup olmadığını kontrol edecektir. Bazı durumlarda dişler arasındaki boşlukları bulmak için röntgen çekilebilir. Diş hekimi ayrıca diş eti hastalığı veya dişlerde plak ve tartar gibi sorunları da arayacaktır.

Diş hekiminin diş temizliği sırasında çürüklerin yanı sıra aradığı birkaç önemli şey vardır. Plak ve tartar, diş eti hastalığı ve kanser göstergeleri diş temizleme randevusunun hayati yönleridir.

Plak ve Tartar

Dişlerdeki plak, açık, yapışkan bir bakteri kolonisi tabakasından başka bir şey değildir. Bu yapışkan madde temizlenmezse sertleşecek ve tartara dönüşecektir. Tartar, fırçalamaya veya diş ipi kullanımına tepki vermez. Sadece diş hekimi dişlerdeki tartarı temizleyebilir ve bu madde dişlerde biriktiğinde hasta çeşitli ağız hastalıklarına karşı hassas hale gelir.

Dişeti hastalığı

Green Tree Dental’de hastalarımızı her zaman diş eti hastalığına karşı kontrol ederiz çünkü sağlıklı diş etleri sağlıklı dişler için önemli bir temel sağlar. Diş eti sağlığını kontrol etmek için diş etlerinizle dişleriniz arasındaki boşluğun ne kadar derin olduğunu ölçen özel bir araç kullanıyoruz. Sağlıklı diş etlerinin boşlukları daha sığdır, ancak diş eti hastalığı olan kişilerde boşluk derinleşir. Diş eti hastalığını daha erken teşhis etmek, daha ciddi diş sorunlarının gelişmesini önlemede büyük bir fark yaratabilir.

Dil, Boğaz ve Boyun Hastalıkları

Dil, boğaz, yüz, boyun ve başın kapsamlı bir muayenesi, diş temizliği ziyaretinin bir diğer önemli parçasıdır. Muayenenin bu kısmı, kansere işaret eden kızarıklık, iltihaplanma veya doku değişikliklerini arar. Green Tree Dental’de ziyaretin bu bölümünü çok ciddiye alıyoruz çünkü hastalıklı dokuyu erken bir aşamada tespit etmek hastalarımız için bir ölüm kalım farkı yaratabilir.

Diş Temizliği

Dişleri evde fırçalamak ve diş ipi kullanmak, iyi diş hijyeni için kesinlikle gereklidir, ancak dişlerde bir kez tartar oluştuğunda, onu evde çıkarmak imkansızdır. Bu nedenle, rutin bir diş temizliği sırasında diş hekimi, özel bir metal alet kullanarak dişleri “ölçekleyerek” tartar ve plağı çıkaracaktır.

Tartar ve plak çıkarıldıktan sonra, diş hekimi veya asistanı, yüzey lekelerini çıkarmaya ve gülümsemenizi ışıldatmaya yardımcı olan bir cilalama aleti ve kumlu bir macun kullanarak dişleri parlatabilir. Dişlerin yüzeyi parlatıldıktan sonra, diş hekimi dişler arasındaki tüm alanların temiz olduğundan emin olmak için dişleri diş ipi ile temizleyecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: