alinti ampul anlasma arti ayar bilgi bilim bina canta ceptelefonu cuzdan deney destek1 destek2 dunya duyuru elmas ev foto gazete gulenyuz iletisim istatistik sozlesme kalp kampanya klasor konum kullanici kurumsal liste menu monitor mouse nakliye ok para pdf saat sepet soru sunum takvim tamir telefon urun video whatsapp yildiz yorum zar
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Diş İmplantları Maliyetine Değer mi?

05.10.2021
455
Diş İmplantları Maliyetine Değer mi?

Diş İmplantları Maliyetine Değer mi?

Takılan diş implantlarının ömür boyu sürmesi beklenir, ancak diş implantlarının maliyetinin pahalı olduğu gerçeğini gizlemek mümkün değildir. Sonuç olarak, bu, eksik veya çekilmiş bir diş için uzun süreli bir ikame arayan hastalar için caydırıcı olabilir .

Takılan bir diş implantına evde uygun şekilde bakılırsa, 20 yıla kadar dayanabilir. Geçmişte hastalara implant takılmış ve doğal setinizin bir parçası olarak tedavi edilmiştir.

Bunun nedeni, takılan implantların tıpkı doğal bir diş gibi performans göstermesidir. Diş implantının birçok faydası vardır. Bazıları maliyetin faydalarından daha fazla olduğuna inanıyor ve eksik dişler için daha ucuz tedavi yöntemlerini tercih ediyor.

Bu karar hastaya aittir, ancak ağız sağlığı ihtiyaçlarınız için doğru kararı vermenize yardımcı olacak dental implantlar hakkında bazı gerçekleri paylaşmak için buradayız. Aşağıda okuyun.

Kalıcı Çözüm

Daha önce de belirtildiği gibi diş implantı eksik diş için kalıcı bir çözümdür. Taç, bir titanyum vidanın üstüne kalıcı olarak sabitlenir. Vida çene kemiğine enjekte edilir ve çene kemiği yoğunluğunuz yüksek ve güçlüyse, protez ve köprülerin aksine implantınızla herhangi bir hareket yaşamanız olası değildir.

Boşlukları Azaltır

Diş implantları, doğal dişlerinizden farklı olarak çürümez. Bu, güçlü bir ağız rutini ile bakılmaması gerektiği anlamına gelmez, ancak implantta boşluk oluşma ihtimalinin düşük olduğunu bilmek biraz rahatlık sağlayabilir.

Kemik Stimülasyonu

Kemiğiniz zayıfsa, hastaların diş implantları takması mümkündür, ancak önce kemik grefti tedavisine ihtiyacınız olacaktır. Bu, hacmini oluşturmak için çene kemiğinize aşılamadan önce vücudunuzun gerçekten ihtiyaç duyulmayan diğer bölgelerinden kemik almayı içerir. Güçlü bir çene kemiği implantınızın uzun süre işinize yaraması için çok önemlidir ve daha güçlü kemik yoğunluğu için uygulamanız gereken bazı yöntemler kapsamında kalsiyum ve vitamin minerallerini yiyerek uyarılmasını destekleyebilirsiniz .

Yaşlanmayı Önler

Eksik dişler daha hızlı yaşlanmaya katkıda bulunur. Bunun nedeni, stimülasyon eksikliği nedeniyle çene kemiğinizin geri çekilmeye başlamasıdır. Çene kemiğiniz bozulduğunda görünümünüz de bozulur. Takılan bir diş implantı bu şansı azaltabilir çünkü çene kemiğine yerleştirildiğinde kemik stimülasyonunu korur.

Güvenli ve Düşük Bakım

Kararınızın bir parçası olarak dikkate almanız gereken iki önemli nokta vardır. Öncelikle dental implant tedavisi güvenlidir. Hiçbir yan etkisi yoktur ve tedavi tamamlandıktan sonra biraz ağrı beklemelisiniz. Ayrıca, implantlarınızın bakımı zahmetli değildir. Doğal dişleriniz için yaptığınız gibi güçlü bir ağız rutini uygulayın, implantlarınız ömür boyu sürecek.

Hastalarımız için takılan diş implantlarını savunabiliyor olsak da, sonuçta bu sizin kararınızdır. Bununla birlikte, bir diş hekimi tavsiyesi almanız da aynı derecede önemlidir. Bunun nedeni, diş hekiminin ağız sağlığınızın durumunu anlaması ve ağız sağlığınızın bir implant için yeterince güçlü olup olmadığını belirlemesi için en iyi konumda olmasıdır.

Dental implant tedavisi mi arıyorsunuz? İmplant için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için bizimle iletişime geçin !

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: