canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Diş İmplant Ameliyatı Sonrası Hayat

23.10.2021
42
Diş İmplant Ameliyatı Sonrası Hayat

Diş İmplant Ameliyatı Sonrası Hayat

Diş implantı ameliyatınızdan sonra hayatın nasıl olduğu da dahil olmak üzere, diş implantı alma süreci hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Diş implantları nelerdir?

Bir diş implantı cerrahi yapay diş kökü görevini gören senin çene kemiğine yerleştirilen bir titanyum vida olduğunu. Eksik bir dişi değiştirmek için tasarlandı, ama hepsi bu değil. İmplantınız, uzun süreli sağlığını sağlamak için çene kemiğinizi uyarır ve diğer dişlerinizi yerinde tutmaya yardımcı olur.

İmplantlar genellikle birkaç aşamada kurulur. İlk olarak, diş hekiminiz çene kemiğinize bir delik açar ve implantı takarken genel anestezi alırsınız. Bu işlemden sonra yeni kökün iyileşmesi ve çene kemiğinizle kaynaşması için zamana ihtiyacı vardır; bu 6-12 hafta sürebilir.

İmplant sabitlendiğinde, işlemi tamamlamak için implanta bir konektör (abutment) ve taç takılır. Buradaki fikir, implantın normal bir diş gibi çalışması gerektiğidir.

İmplant sonrası hayat nasıldır?

İmplant ameliyatının her aşamasından sonra, implant bölgesinde şişlik, hafif kanama, hafif morarma ve ağrı gibi iyileşmeyle birlikte gelen normal yan etkileri yaşayabilirsiniz. 

Site iyileşene kadar birkaç gün boyunca patates püresi veya smoothie gibi yumuşak yiyeceklerden oluşan bir diyet uygulamalısınız.

Tütün kullanımı ile diş implantı başarısızlığı arasında bir ilişki vardır , bu nedenle sigarayı veya herhangi bir tütün kullanımını bırakmak size başarı için en iyi şansı verir. 

Ayrıca dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak ve diş ipi kullanmak da dahil olmak üzere önleyici bakım uygulamalısınız. Diş temizliği için düzenli diş ziyaretlerinizi takip etmek de önemlidir .

Kısacası, diş implantlarınıza normal dişlerinizmiş gibi davranmalısınız. Bu, buz veya şeker gibi sert nesneleri çiğnemekten kaçınmak anlamına gelir. Bu tür çiğneme hem implantlara hem de normal dişlere zarar verebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: