canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Diş Hekimini Düzenli Olarak Ziyaret Etmenin Faydaları

16.10.2021
49
Diş Hekimini Düzenli Olarak Ziyaret Etmenin Faydaları

Diş Hekimini Düzenli Olarak Ziyaret Etmenin Faydaları

Dişçiyi ziyaret etmeyi neden ertelememeniz gerektiğine dair birçok neden var. Aşağıda daha ayrıntılı okuyabileceğiniz bazı nedenler kontrolünüz dışında olabilir. Sonuçta ağız sağlığınızı tehlikeye atmak istemezsiniz ve altı ayda bir diş hekimine kontrole gitmemek de bunun bir sonucudur.

Bu nedenle, düzenli olarak diş hekimine kontrole gitmeyen biriyseniz, işte neden olmanız gerektiğine dair nedenler.

Ağız Sağlığınız Mükemmel Olmayabilir

Ağız sağlığınızın dişçiyi ziyaret etmeyi gerektirmediğine inanıyorsanız, yanlış bir tuzağa düşüyorsunuz. Muhtemelen sabah dişlerinizin beyaz ve diş etlerinizin mükemmel pembe olduğuna inanarak uyanırsınız ve bu iyi haber. Bununla birlikte, sadece dişler ve diş etleri dışında ağzın başka alanları da vardır ve diş hekimi tüm ağzınızın kapsamlı bir muayenesini sağlamak için en iyi yerdir. Ağzın altında ele alınması gereken alanlar olabilir.

Dişleriniz Düşebilir

Evet, dişlerinizin sonunda düşme ihtimali var. Hayatınız boyunca edindiğiniz ve zararlı olabilecek diş alışkanlıkları olabilir, bu da dişlerinizin tehlikede olabileceği anlamına gelir. Dişçiyi ziyaret ederken, ağız sağlığınızı güçlü ve temiz tutmak için en iyi uygulama ipuçlarını öğrenirken ağız sağlığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ağız Kanseri Belirtileri

Ağız kanseri herhangi bir zamanda oluşabilir ve dişlerinizi ve diş etlerinizi temiz tutarsanız ağız kanseri tehlikesiyle karşı karşıya kalmayacağınız anlamına gelmez. Çoğu insan, diş hekimlerinin muayenelerinin bir parçası olarak ağız kanserini kontrol ettiğinden habersizdir ve dişçiyi ziyaret etmedikçe ağız kanseri semptomlarından muzdarip olup olmadığınızı söylemek mümkün değildir. Diş hekimi erken belirtileri izleyebilir ve tespit edebilir.

Dişeti Sorunları

Diş eti hastalığının herhangi bir belirtisini evdeyken fark etmek de zordur ve diş eti hastalığı her an alevlenebilir. Diş eti hastalığını azaltmaya yardımcı olan bazı basit çözümler vardır, ancak diş eti hastalığı kanama ve şişme gibi ileri bir aşamaya geçerse bu diş kaybına neden olabilir. Diş hekimini ziyaret etmek, gerekirse check-up randevunuzda önleyici tedavi uygularken diş eti sağlığının korunmasını sağlar.

Diş Hekimine Gitmenizi Engelleyen Nedenler

Diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmenizi engelleyebilecek bazı nedenler kontrolünüz dışında olabilir. Aynı şekilde, dişçiden tamamen kaçınmak için bazı mazeretler olabilir . Bununla birlikte, aşağıdaki nedenler diş hekimini ziyaret etmenizi engelliyorsa, diş hekiminden tavsiye almak önemlidir.

  1. Diş muayenesi sırasında önceki kötü bir deneyimden kaynaklanan travma
  2. Genel diş kaygısından muzdarip
  3. Diş hekiminden yargılanma korkusu nedeniyle güven eksikliği
  4. İğne korkusu veya diş ekipmanının ağzınıza dokunması hissi
  5. Ağız sağlığına önem ve bakım eksikliği

Bunlar, dişçiyi düzenli olarak ziyaret etmekten kaçınmanız için geçerli nedenlerdir. Bununla birlikte, diş hekiminin rolünün, diş hekimi ağız sağlığınız üzerinde çalışırken diş hekimliği muayenehanesinde kendinize güvenmenize ve rahatlamanıza yardımcı olmak olduğunu unutmamak önemlidir. Diş hekimi her zaman hastaları için en iyi sonuçları arar ve bu nedenlerden dolayı diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmiyorsanız, diş hekiminizle konuşun, böylece size yardımcı olabilirler.

Check-up yaptırmanız gerekiyor mu? Alternatif olarak, düzenli olarak dişçiye gitmenizi engelleyen korkularınızın üstesinden gelmeye mi çalışıyorsunuz? Neden bugün esse diş kliniği’de bizimle iletişime geçmiyorsunuz? Ziyaretinizin mümkün olduğunca rahat ve dinlendirici geçmesini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yaparken sizi bir check-up için ağırlamaktan mutluluk duyarız. Bugün kendinizi kontrol etmek için buraya tıklayın !

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: