canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
trenargeorgiaدندانپزشکی

Diş Fırçamı Ne Sıklıkta Değiştirmeliyim?

30.08.2021
29
Diş Fırçamı Ne Sıklıkta Değiştirmeliyim?

Diş Fırçamı Ne Sıklıkta Değiştirmeliyim?

Diş fırçanızı en son ne zaman değiştirdiniz? Son kullanma tarihi geçmiş yiyecekleri atıyor, vitamin ve takviyeleri stokluyor ve güzellik ürünlerimizi sık sık değiştiriyoruz, ancak sağlık ve güzellik söz konusu olduğunda, rejimimizin diğer alanları kadar fazla dikkat çekmeyen veya düşünülmeyen diş hijyenimizdir. Bununla birlikte, optimal diş sağlığını korumak için izlemeniz gereken önemli kurallar ve ipuçları vardır.

Diş Fırçanızı Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Çoğu diş hekimi ve Amerikan Diş Hekimleri Birliği (ADA), diş fırçanızı her 3 ayda bir değiştirmenizi önerir. Fazla mesai, diş fırçaları normal aşınma ve yıpranmadan geçer ve dişlerden ve diş etlerinden plak çıkarmada daha az etkili hale gelir. Çalışmalar, kılların bozulduğu ve etkinliğini kaybettiği yaklaşık 3 ay olduğunu bulmuştur.

Tipik olarak düşünmediğimiz (ve muhtemelen düşünmekten hoşlanmadığımız) bir diğer husus, mikropların diş fırçası kıllarında saklanıp birikebileceğidir. Bu, diş fırçanızı üşüttükten veya olası yeniden enfeksiyon riskini aldıktan sonra değiştirmenizi önemli hale getirir.

Düzgün bakılmazsa kıllarda mantar ve bakteri de gelişebilir. Kullandıktan sonra, diş fırçanızı iyice durulayıp kuruladığınızdan emin olun, üzerini örtmeden dik bir şekilde saklayın ve diğer kullanılmış diş fırçalarından uzak tutun. Seyahat ederken, korumak ve mikropların yayılmasını azaltmak için diş fırçanızın başını örttüğünüzden emin olun.

Aradan ne kadar zaman geçtiğini tam olarak hatırlayamıyorsanız, diş fırçası başlığınızın durumuna özellikle dikkat edin – kılların eskimiş, havalanmış veya yıpranmış olup olmadığı veya özellikle koyu renk değişiklikleri görüyorsanız ki bu bir işarettir. kalıp.

Diş Fırçamı Yeterince Sık Değiştirmezsem Ne Olur?

Fazla mesai diş fırçanızın kıllarında bakteri ve mantar biriktiğini bilmek diş fırçanızı daha sık değiştirmek için yeterli neden değilse, diş fırçanızı değiştirmemenin başka riskleri ve istenmeyen sorunları da vardır. Bir risk, diş etlerinize zarar vermeyi içerir, çünkü eski diş fırçaları dişlerinizdeki plağı çıkarmada etkisiz hale gelir ve bu da diş eti iltihabına yol açar. Tedavi edilmeyen diş eti iltihabı, dişlerin düşmesine neden olabilecek enfeksiyona yol açar.

Daha da çekici olmayan, aşırı kullanılmış diş fırçalarından hastalanabilirsiniz (bakınız: bakteri ve mantar oluşumu), diş fırçanız küflenebilir veya muhtemelen en az çekici olanı, tuvaletin yakınında saklarsanız istenmeyen parçacıkları yutabilirsiniz.

Sizi bilmem ama ben şimdi gidip diş fırçamı değiştireceğim ve diş hekimimle derinlemesine bir temizlik planlayacağım .

Diş Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir sonraki diş muayeneniz ve temizliğiniz sırasında, bireysel ihtiyaçlarınıza, özel diş sağlığı durumunuza, vb. göre ne satın almanız gerektiğine dair tavsiyeler için diş hekiminize danışın.

Diş hekimleri arasında bazı yaygın öneriler, sert kıllar dişlerinize ve diş etlerinize zarar verdiğinden yumuşak kıllara sahip diş fırçaları aramak, aynı anda bir veya iki dişe dokunan bir diş fırçası başlığı seçmek, ADA tarafından onaylanmış florür içeren bir diş macunu kullanmaktır. plak ve diş eti iltihabıyla daha fazla savaşmak için gargara kullanın ve diş ipini unutmayın!

Elektrikli bir diş fırçasına yatırım yapmayı düşünün, çünkü bunların plak çıkararak, diş eti iltihabını azaltarak ve diş lekelerini ortadan kaldırarak manuel bir diş fırçasının yapabileceklerinin ötesinde ağız sağlığını iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Ayrıca periodontal hastalığı olan kişilerin dişlerindeki plak miktarını en aza indirdikleri de gösterilmiştir .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: