canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

DİŞ ÇEKİMİNDEN SONRA AĞIZ BAKIMI NASIL YAPILIR?

18.10.2021
48
DİŞ ÇEKİMİNDEN SONRA AĞIZ BAKIMI NASIL YAPILIR?

DİŞ ÇEKİMİNDEN SONRA AĞIZ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Estetik Gülüş Tasarımı‘nda amacımız, olağanüstü diş bakımı sağlamak ve hastalarımız için sağlıklı gülüşler yaratmaya yardımcı olmaktır. Bu her zaman ana hedefimiz olsa da ve dişlerinizi kurtarmak için mümkün olan her şeyi yapsak da, bazen bu her zaman mümkün olmayabilir ve bir dişin çekilmesi gerekebilir. Aşırı diş çürüğü, dişte ciddi yaralanma, ileri periodontal hastalık , hastalık veya ilaçların yan etkileri gibi bir dizi nedenden dolayı diş çekimi gerekebilir .

EKSTRAKSİYONDAN ÖNCE

Çekimden önce, kalp rahatsızlığı, bozulmuş bağışıklık sistemi, karaciğer hastalığı ve yapay eklemler veya kalp kapakçıkları gibi farkında olmamız gereken herhangi bir tıbbi durumu ofisimize bildirmeniz önemlidir. Diş çektirmek son derece güvenlidir; ancak, zararlı bakterilerin kan dolaşımına girme potansiyeli vardır. Ek koruma için tedaviden önce antibiyotik almanız gerekebilir.

EKSTRAKSİYONUN ARDINDAN

Uygun iyileşmeyi sağlamak ve komplikasyonları önlemek için ofisimiz tarafından verilen talimatları takip etmek önemlidir. İyileşme sürecine yardımcı olacak bazı önemli ipuçlarının bir incelemesi:

  • 24 saat boyunca dinlenin ve hareket ve egzersizi sınırlayın
  • Şişmeye yardımcı olması için bir buz torbası veya bezelye torbası kullanın.
  • Bol sıvı tüketin ve yumuşak yiyecekler yiyin
  • Pipetten emmekten veya sigara içmekten kaçının
  • Dişleri mümkün olduğunca güvenli bir şekilde fırçalamaya ve temizlemeye devam edin

Diş çekimi ağız sağlığınız için asla istenen bir hedef olmasa da, ağzınız için yolculuğun sonu olmak zorunda olmadığını bilmenizi isteriz. Ağız sağlığınızı geri kazanmanıza yardımcı olabilecek çeşitli diş değiştirme seçenekleri sunuyoruz. Çekiminizden önce, diş implantları , protezler ve köprüler gibi sunduğumuz değiştirme tedavilerini tartışacağız . Önerdiğimiz tedaviyi açıklayacağız ve bütçenize ve yaşam tarzınıza göre hangi tedaviyi seçeceğinize karar vermenizi sağlayacağız.

Diş çekimlerini önlemek için, diş hijyeni ziyaretlerinize özen göstermeniz önemlidir. Yakın zamanda hijyen ziyareti ve diş muayenesi için bizi görmediyseniz, bir sonraki randevunuzu planlamak için Esse diş kliniği ile iletişime geçin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: