canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Diş Beyazlatma Tedavisi Dişlerinize Yarardan Çok Zarar Verir Mi?

07.10.2021
47
Diş Beyazlatma Tedavisi Dişlerinize Yarardan Çok Zarar Verir Mi?

Diş Beyazlatma Tedavisi Dişlerinize Yarardan Çok Zarar Verir Mi?

Sıkça sorulan bir soru, profesyonel diş beyazlatma tedavisinin dişlerinize yarardan çok zarar verip vermeyeceğidir. Diş beyazlatma tedavisi yaptırırken diş minesine daha çok önem verilir. Kategorik olarak, cevap hayır. Profesyonel diş beyazlatma tedavisi ağız sağlığınıza daha fazla fayda sağlar.

Profesyonel diş beyazlatma, dişlerinizdeki içsel ve dışsal lekeleri çıkarmak için tasarlanmış bir ağartma maddesi kullanılarak tamamlanır. Bu, plak oluşumunu sınırlar ve bakteri olasılığını azaltır. Bu da daha beyaz dişlere yol açar.

Emaye nedir?

Emaye, her dişi kaplayan koruyucu bir film veya kabuktur. Mine, insan vücudundaki en sert doku olarak bilinir ve dişin dış tabakasında minik tübüller yoluyla oluşur. Emaye yalnızca bir büyüteç aracıyla görüntülenebilir. Minenin doku tabakasından emilen lekelere dentin denir. Alttaki dentin tüm lekeleri yakalar ve diş beyazlatma tedavisi mutlu ve sağlıklı bir gülümsemeye yer açmak için alttaki lekeli dokuyu aydınlatır.

Diş Beyazlatma Diş minesine zarar verir mi?

Kullanılan aktif ağartma maddesi hidrojen peroksittir. Bu, daha beyaz dişlere yol açmak için emaye ve dentine sızar. Beyazlatma ajanları mineyi hedefleyerek ve alttaki dentin içindeki herhangi bir lekeyi gizlemek için kullanılır. Dentin, diş üzerinde oluşan gölge olarak kabul edilebilir. Dentinde ne kadar fazla leke molekülü belirirse, gülümseme o kadar koyu olur.

Bu nedenle diş beyazlatma diş minenize zarar vermez. Ancak bu bilgileri okuyor olmanız diş beyazlatma tedavisinin sizin için en iyisi olduğu anlamına gelmez. Bu, diğer faktörlere, özellikle dişlerinizin mevcut durumuna bağlıdır.

Dişleriniz Diş Beyazlatma Tedavisine Hazır mı?

Diş beyazlatma tedavisini uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken diğer hususlar şunlardır:

  • Dişlerim Doğru Durumda mı? – Diş beyazlatma tedavisi için dişlerinizin uygun durumda olması gerekmektedir. Dişleriniz gıdıklayan aşınma ve yıpranmadan muzdaripse veya herhangi bir diş ciddi şekilde hasar görmüş veya çürümüşse, diş beyazlatma tedavisine dalmadan önce farklı tedaviler gerekli olacaktır. Diş hekimi dişlerinizin durumunu incelemek için en iyi şekilde yerleştirilecektir.
  • Diş Beyazlatma Tedavisi Maliyetine Değer mi? – Diş beyazlatma genellikle diş sigortası planları kapsamında değildir ve gülümsemenizin artılarını ve eksilerini ağır basmalısınız. Diş beyazlatmanın olması güzeldir ve ağız sağlığına pek çok yarar sağlarken, herkes için değildir.
  • Evde Beyazlatma Benim İçin Daha mı İyi? – Beyazlatma evde veya diş hekiminde yapılabilir. Ağartma ürünleri reçetesiz satılan eczanelerden satın alınabilir. Daha ucuz olmasına rağmen, evde diş beyazlatma ürünlerinin diş kliniğinde ofis içi beyazlatma ile aynı faydaları sağlayacağına dair bir kanıt yoktur. Ofis içi beyazlatma birden fazla randevu gerektirir. Bununla birlikte, uzun süreli sonuçlar vermede başarılı olduğu kanıtlanmıştır.
  •  

Dişlerinizi beyazlatmak mı istiyorsunuz? Neden profesyonelce yaptırmanız gerektiğini öğrenmek için burayı okuyun .

Son düşünceler

Diş beyazlatma tedavisinden sonra, evde dişlerin beyaz kalması için pozitif ağız hijyeninin benimsenmesi gerektiğini unutmayın. Önerilen bir ağız hijyeni planı için diş hekimine danışın.

Diş beyazlatma tedavisi düşünüyorsanız, esse klinik diş hekimlerimiz mutlu ve sağlıklı gülüşler sunmak için hazırdır.

Dişlerin kalitesini iyileştirin ve buraya tıklayarak esse klinik ile randevunuzu alın  .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: