canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Dikkat Edilmesi Gereken 5 Diş Çürüğü İşareti

01.09.2021
171
Dikkat Edilmesi Gereken 5 Diş Çürüğü İşareti

Dikkat Edilmesi Gereken 5 Diş Çürüğü İşareti

Sağlıklı dişlere sahip olmak genel sağlığınızın önemli bir parçasıdır. Kimse dişlerini ihmal ettiği için dolgu yaptırmak istemez. Ayrıca, çürüyen bir dişi çok uzun süre bırakırsanız, kanal tedavisi yaptırmanız, hatta kurtarılamıyorsa tüm dişin çekilmesi gerekebilir.

İyi haber şu ki, düzenli olarak fırçaladığınızdan ve diş ipi kullandığınızdan emin olarak diş çürümesini önlemeye nasıl yardımcı olacağınızı zaten biliyorsunuz. Ayrıca diş çürüğünün en yaygın belirtilerini de bilmelisiniz ki bunlardan herhangi birini fark ederseniz hızlıca dişçi randevusu alabilirsiniz. Onlar:

 • diş ağrıları
 • Diş etlerinizin etrafında irin, şişme veya kanama
 • Dişlerinize baskı
 • Dişlerinizdeki çukurlar veya delikler
 • Son derece hassas dişler

Diş çürüğünü çok uzun süre bıraktıysanız ve bir dişinizi kaybettiyseniz, umutsuzluğa kapılmayın – bir günlük diş implantı prosedürü sunuyoruz .

1. diş ağrısı

Diş çürüğünün erken bir belirtisi, dişlerinizin etrafında geçmeyen, donuk veya zonklayıcı bir ağrıdır. Oldukça çiğnenen veya sert bir şey yedikten sonra kısa sürede geçen bir ağrı sorun olmamalıdır, ancak ağrı durmazsa, bir veya daha fazla dişinizde sorun olabilir.

2. Diş Etlerinizle İlgili Sorunlar

Diş etleriniz şişmiş gibi görünüyorsa ve kanamaya başlıyorsa, bu diş çürüğünün başka bir işaretidir. Sağlıklı diş etleri, genel diş sağlığınızın önemli bir parçasıdır. Diş etlerinizden irin sızdığını görürseniz, bu şişlik veya kanamadan daha kötüdür ve enfeksiyon belirtisi olabilir. Hemen tedavi edilmelidir.

3. Dişlerinize Baskı

Yemeğinizi ısırırken veya çiğnerken dişlerinizde baskı hissediyorsanız, bu diş çürüğü ile ilgili bir sorununuz olduğunun bir başka işareti olabilir. Yemek yerken dişlerinizde olağandışı bir baskı hissetmemelisiniz.

4. Dişlerinizdeki Çukurlar veya Renklerin Solması

Diş çürüğünün bir başka belirtisi, dişlerinizde fırçaladığınızda veya diş ipi kullandığınızda gitmeyen siyah veya kahverengi lekeler görmenizdir. Dişlerinizdeki herhangi bir renk değişikliği diş çürüğünün bir işareti olabilir.

Dişlerinizde herhangi bir delik veya çukurluk görürseniz hemen diş hekimi randevusu almalısınız. Bu, derhal tedavi edilmesi gereken ilerlemiş diş çürüğünüz olduğuna dair bir işaret olabilir.

5. Son Derece Hassas Dişler

Dondurma gibi soğuk bir şey yediğinizde veya bir fincan sıcak kahve içerken dişlerinizde biraz hassasiyet fark etmiş olabilirsiniz. Bu normal bir tepkidir, ancak her yediğinizde veya içtiğinizde hassasiyet veya ağrı hissederseniz, tedavi edilmesi gereken diş çürüğünüz olabilir.

Diş çürüğü nasıl tedavi edilebilir?

İhtiyacınız olan tedavi türü, boşluğun boyutuna ve konumuna bağlıdır. Diş çürüğü erken yakalanırsa, diş hekiminiz dolgu macunları veya florürlü durulamalar kullanarak daha fazla hasarı önleyebilir.

Ancak diş çürüğü daha da ilerlemişse dişin çürük kısmının çıkarılması ve boşluğun doldurulması gerekebilir. Büyük bir boşluğun olduğu durumlarda, sadece bir dolgu yerine bir kuron yaptırmanız gerekebilir. Kuron, dişlerinizin rengine uygun ve hasarlı dişinizi tamamen kaplayan bir başlıktır.

Çürük dişinizin sinirlerine nüfuz etmişse, onu kurtarmak için kanal tedavisi yaptırmanız gerekebilir . Ancak bir dişin kurtarılamadığı ve çıkarılmasının gerekebileceği zamanlar vardır.

Dişimi kaybedersem Bloor West Smiles diş implantları konusunda bana nasıl yardımcı olabilir?

İnsanların hakkımızda fark ettiği ilk şeylerden biri dişlerimizdir – bu nedenle bir dişinizi kaybettiyseniz ve gülümsemenizde boşluk varsa, muhtemelen bu konuda oldukça bilinçli hissedersiniz. Bir günlük diş implantları prosedürümüzle gülümsemenizi ve güveninizi yeniden kazanmanıza yardımcı olabiliriz. Bu, sadece bir ziyaretten sonra diş implantlarınızın yerinde olacağı ve endişelenmeden gülümsemeye, konuşmaya ve yemek yemeye dönebileceğiniz anlamına gelir.

İster bir veya daha fazla dişin değiştirilmesine ihtiyacınız olsun, ister yeni bir dişinizi kaybetmiş olun veya yıllardır bir tanesini kaybetmiş olun, bu hızlı ve kolay prosedür harika görünmenize ve hissetmenize yardımcı olabilir.

Bu prosedürün pek çok faydası vardır:

 • İmplantlarınızı yerleştirdikten sonra minimum aksama süresi
 • Sizin için artan kolaylık
 • İmplantlar çene kemiğinizi hemen uyarmaya başlar – bu da kalan tüm dişlerinizi tutma şansınızı artırabilir

Artık Diş Çürümesinin İşaretlerini Nasıl Tanıyacağınızı Biliyorsunuz

Düzenli olarak fırçalasanız ve diş ipi kullansanız bile diş çürümesinden muzdarip olabilirsiniz. Artık bunun en yaygın belirtilerini biliyorsunuz:

 • diş ağrıları
 • Diş etlerinizin etrafında irin, şişme veya kanama
 • Dişlerinize baskı
 • Dişlerinizdeki çukurlar veya delikler
 • Son derece hassas dişler

Diş çürüğünün ne kadar erken yakalandığına bağlı olarak, bir dolgu macunu veya diğer önleyici tedbirlerle tedavi edilebilir. Bunun için çok geçse, diş hekiminizin dolgu veya taç takması, hatta kanal tedavisi yapması gerekebilir.

Diş çürüğü nedeniyle bir dişinizi kaybettiyseniz, bir günlük diş implantları prosedürümüz gülümsemenizin kısa sürede normal görünmesini sağlayabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: