alinti ampul anlasma arti ayar bilgi bilim bina canta ceptelefonu cuzdan deney destek1 destek2 dunya duyuru elmas ev foto gazete gulenyuz iletisim istatistik sozlesme kalp kampanya klasor konum kullanici kurumsal liste menu monitor mouse nakliye ok para pdf saat sepet soru sunum takvim tamir telefon urun video whatsapp yildiz yorum zar
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları

15.11.2021
552
Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları

Dijital gülüş tasarımının en büyük avantajı hastaların estetik diş tedavisine başlamadan önce gülüşlerinin nasıl değişeceğini görebilmesidir. Gelişmiş bilgisayar yazılımı kullanılan bu yöntemde, kişi herhangi bir gerçek invaziv diş tedavisine başlanmadan önce yeni gülümsemesinin sanal bir temsilini görebilir ve test edebilir. Bu nedenle sürpriz bir sonuç yoktur. Bu, hastanın tedaviye olan güvenini artırır. Hasta memnuniyeti garantilidir. Dijital Gülüş Tasarımı, son görünümden hoşlanmayacağı korkusuyla tedavilerini geciktiren hastalar için çok iyi bir seçimdir.

 Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital Gülüş Tasarımı (DGT), diş hekimleri tarafından dijital teknolojiler kullanılarak oluşturulmuş estetik bir gülüş tasarımıdır. DGT, gelişmiş dijital tasarım yazılımı kullanılarak hastanın dişlerinin ve yüz oranlarının derinlemesine analizine dayanır. Gelişmiş dijital program sayesinde diş hekimi, hastanın dişleri, diş etleri, dudakları ve yüzü arasındaki uyumu sağlayarak doğal ve güzel bir gülüş oluşturmaya odaklanır. Hasta merkezli bir yaklaşım esastır. Her kişinin gülüşü kendine özgüdür ve her kişiye en uygun tasarım yapılır. Tasarım hastaya sunulur ve herhangi bir işlemden önce hastanın onayı alınır. Sonuçta hasta ve diş hekimi tarafından onaylanan tedavinin yapılmasını sağlar. Hasta tasarımdan önce karşılaşacağı sonucu görür ve hayal kırıklığına uğratmaz.

Gülüş tasarımı tamamen kişiye özel bir tedavidir. Bu nedenle hastanın istek ve beklentileri tedavi sürecini belirleyen en önemli faktörlerdir. Diş hekimi, hastanın isteklerini dinleyerek buna göre dijital tasarım sürecine başlar. Öncelikle hastanın fotoğraf ve videoları çekilir. Kişiden alınan veriler dijital ortama aktarılır ve gelişmiş bilgisayar yazılımları ile değerlendirilir. Yazılım yardımıyla diş hekimi, hastanın yüz, diş, çene ve karakter özelliklerini dikkate alarak bir gülüş tasarımı hazırlar. Daha sonra bu tasarım modele dönüştürülerek kişinin ağzında test edilir.

Hasta gülüş tasarımından memnun kalır ve tedaviyi onaylarsa işlemlere başlanır. Tedaviyi onayladıktan sonra diş hekimi hastaya süreçleri ve tedavileri detaylı olarak anlatacaktır. Ardından belirlenen tedavilere başlanacaktır. Süreç şeffaftır ve hasta katılımına açıktır. Yapılacak tüm işlemler detaylı olarak hasta ile paylaşılır. Hastanın durumuna göre bir dizi restoratif ve estetik diş prosedürü uygulanır.

Gülüş tasarımı, bütüncül ve multidisipliner bir tedavi şeklidir. Gülüş tasarımı uygulaması kapsamında ağız sağlığını korumayı ve eski haline getirmeyi sağlayan işlemlere ek olarak bir dizi estetik diş tedavisi uygulanmaktadır. Dijital gülüş tasarımında, genellikle protez diş tedavisi, ortodonti, diş implantı ve diş eti tedavileri tek başına veya birlikte kullanılabilir. İmplant tedavisi, yaprak porselen kaplamalar, zirkonya kronlar, estetik dolgu, diş beyazlatma işlemlerinin bir veya birkaçı veya tamamı uygulanarak istenilen ideal gülüş elde edilir.

Gülüş Tasarımında Kullanılan Tedaviler:

• Diş beyazlatma

• Porselen Lamina Kaplama

• Zirkonyum ve Porselen Kronlar

• Diş Eti Estetiği

• Ortodontik Tedaviler

• Diş implantı

Gülüş tasarımı ile dişlerde renklenme sorunları, diş kırıkları, diş eti problemleri, dişlerdeki çarpıklıklar, dişler arasındaki düzensiz boşluklar giderilebilir. Eksik dişler tamamlanır. Güzel parlayan dişler ve gülüş elde edilir. Genellikle gülüş tasarım süreçleri hastanın görünümüne ve kişiliğine uygun bir gülüş oluşturur.

Ne Kadar Sürer?

Gülüş tasarımı tedavisinin ne kadar süreceği hastanın ihtiyaçlarına bağlıdır. Hastanın mevcut durumuna göre değişir. Bazen tek seansta tamamlanabilirken bazen birkaç seans alabilir. Genellikle 3 seans 1-2 hafta sürer.

Gülüş tasarımı tamamen kişiye özel bir tedavidir. Dijital gülüş tasarımının en büyük avantajı hastaların estetik diş tedavisine başlamadan önce gülüşlerinin nasıl değişeceğini görebilmesidir.

Çoğu insanın gülerken veya konuşurken ağzını gizlemesinin nedeni, kendi gülüşlerinden memnun olmamalarıdır. Gülüşünüzden memnun değilseniz, dişlerinizin rengi ve şekli sizi rahatsız ediyorsa, ağzınızı bir başkasına göstermekten utanıyorsanız, gülerken ağzınızı gizliyorsanız gülüş tasarımına ihtiyacınız var demektir. Gülüş tasarımı tüm bu sorunları ortadan kaldırarak size sağlıklı ve estetik açıdan güzel bir gülüş sağlar. Daha güzel ve hoş bir gülüşe ulaşmak isteyen herkes gülüş tasarımına adaydır.

Güzellik algısı kişilere ve kültürlere göre değişmekle birlikte, çok temel bilimsel ve sanatsal kurala bağlıdır. Bu bilimsel ve sanatsal kurallar dikkate alınarak başarılı bir gülüş tasarımı yapılır. Güzel bir gülüşün en önemli kısmı dişlerdir. Ancak dişlerin yüz şeklinize ve dudak yapınıza uyumlu olması gerekir. Gülüş tasarımı, yüzünüze ve karakterinize en uygun doğal gülüşü oluşturur. Gülüş tasarımı yapılırken dudak yapısı, dişlerin uzunluğu, dişeti özellikleri, dudak ve dişlerin uyumuna dikkat edilir. Dişler eksiksiz, lekesiz ve beyaz olmalıdır. Diş eti ve diş yüzeyi temiz görünmelidir. Dişlerde çapraşıklık olmamalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: