canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

26.10.2021
32
Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş restorasyon prosedürleri yaygın olarak dünya genelinde hastalara uygulanmaktadır. Birçok hasta, yaralanma, hastalık veya ağız sağlıklarını ve gülümsemelerinin görünümünü etkileyebilecek diğer sorunların bir sonucu olarak onarıcı hizmetlere ihtiyaç duyar. Ancak, tüm prosedürler aynı sonuçları sunmaz. Dijital Gülümseme Tasarımı (DSD), her bir hasta için daha iyi sonuçlar ve daha öngörülebilir sonuçlar sunarak diş dünyasında fırtınalar estirdi.

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

DSD, bir diş hekiminin teşhis vizyonunu güçlendiren, öngörülebilirliği artıran ve diş hekimleri ile hastaları arasındaki iletişimi geliştiren benzersiz bir diş tedavisi planlama aracıdır . Bir tedavi planı tamamen hastanın diş ve yüz oranlarının kapsamlı bir analizine dayanır. Videoların, fotoğrafların ve geçici maketlerin kullanılmasıyla DSD sağlayıcıları dudaklar, diş etleri ve dişler arasındaki ilişkinin yanı sıra hastanın gülümsemesini oluşturmak için birlikte nasıl çalıştıklarını daha iyi anlayabilir.

Fiziksel yönlerin yanı sıra, DSD sağlayıcıları hastanın duygusal ihtiyaçlarına ve belirli durumlarda nasıl tepki verdiklerine de bakacaktır. Duygular, bu tepkileri ifade etmenin fiziksel yolunu oluşturmak için önemli olduğundan, bu faktörler tedavi planını etkileyebilir. Bir DSD yolculuğuna çıkmayı seçtiğinizde, sadece bir diş hekiminden daha fazlası olan bir sağlayıcı ile yakın bir şekilde çalışacaksınız. Aslında, DSD sağlayıcıları grubuna kabul edilenler, size olumlu bir sonuç vermek için gereken deneyimin yanı sıra güzel gülümsemeler yaratmak için gerekli olan sanatsal vizyona sahiptir.

Dijital Gülüş Tasarım Sürecine Nasıl Başlayabilirim?

iTero tarayıcı, 3D Dijital Gülümseme Tasarımı tarayıcılarına bir örnektiriTero tarayıcı, 3D Dijital Gülümseme Tasarımı tarayıcılarına bir örnektir

DSD hakkında daha fazla bilgi almaya karar verdiğinizde, süreçteki ilk adım size en yakın sağlayıcıyı bulmaktır. Oradan, o sağlayıcıyla buluşacak ve bu tedavi seçeneğinin faydalarını gözden geçireceksiniz. İlerlemeyi seçerseniz, diş hekiminiz ağzınızın her açısının üç boyutlu fotoğraflarını ve videolarını çekecektir. Bu dijital tarama ağız içi tarayıcı ile yapılır ve veriler DSD yazılımına aktarılır.

Ağız içi tarayıcılar, ağzın daha fazla görüntüsünü sundukları için son derece etkilidir. Tarama sırasında, teknisyeniniz muhtemelen ekranda açılan her görüntüyü gerçek zamanlı olarak izleyecektir. Bu, nihai sonucun görsel bir temsilini oluşturmak için gereken açılarda doğru görüntülerin yakalanmasını sağlar. Konsültasyon tamamlandıktan sonra herhangi bir ek görüntüleme için geri gelmeniz gerekmeyeceğinden, bu görüntüleri izlemek işlem sırasında da zaman kazanmanıza yardımcı olabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı Süreci

Veriler yazılıma aktarıldıktan sonra, diş hekiminiz, görüntülerde dişlerinizin üzerine yerleştirilebilecek çeşitli form ve şekillerden oluşan dijital kitaplığa bakacaktır. Bu size tedaviden neler bekleyebileceğiniz konusunda hızlı bir bakış sağlar ve diş hekimine diş laboratuvarı ile fiziksel bir model oluşturmak için gerekenleri verir. Görüntüler ve videolar, laboratuvarın yüz estetiğinizi ve diğer önemli hususları içerebilecek daha gerçekçi bir model oluşturmasına yardımcı olur.

Baştan sona tüm sürece yoğun bir şekilde dahil olacaksınız. İsteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı dental gülüş tasarımcınıza iletmeniz önemlidir. Ayrıca tedavi tamamlandıktan sonra gülüşünüzün nasıl görüneceğine dair üç boyutlu model ve mock-up görüntülerini onaylama şansına sahip olacaksınız. DSD’yi seçtiğinizde sürücü koltuğundasınız. Sağlayıcı, siz konuşurken ve gülümserken dişlerinizin nasıl görüneceği konusunda size daha iyi bir fikir vermek için modelin bölümlerini geçici olarak ağzınıza yerleştirebilir.

Onay üzerine, sağlayıcınız restorasyon sürecine başlayacaktır. Bu genellikle maketi veya modeli bir hazırlık kılavuzu olarak ağzınızda tutmayı içerir. Herhangi bir kırık veya hasarlı diş çıkarılacak ve restore edilmiş dişler implant veya kaplama olarak yerleştirilecektir . Sağlayıcı, bir sonrakine geçmeden önce her bir dişi eski haline getirecektir. Son olarak dişlerinizin parlak ve temiz görünmesine yardımcı olacak bir polisaj işlemi ile işlem tamamlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Farklıdır?

Diğer diş hekimleri ve tedavi planları, dijital görüntüleme veya yazılımın belirli yönlerini kullanabilse de, çoğunun DSD gibi tam bir çözüme erişimi yoktur. Bu nedenle, öngörülebilirlik unsuru kaybolur çünkü diş hekimi, işlemin sonunda gülümsemenizin nasıl görüneceğini size tam olarak söyleyemeyebilir. DSD kullanmak, netlik eksikliğinden kaynaklanan yanlış iletişim veya cevapsız sorularla mücadeleyi ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bunun nedeni, siz ve tüm dişhekimi ekibi üyeleri aynı sayfada olacaksınız.

Dijital Gülüş Tasarımı, her hasta için en iyi diş bakımı tedavisini sağlayan diş teknolojisinin önde gelen öncülerinden biridir. DSD ile diş ihtiyaçlarınıza özel ve size hak ettiğiniz gülümsemeyi verecek bir tedavi planı oluşturma yolunda olacaksınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: