canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Dijital Gülüş Tasarımı: Ne Zaman Faydalıdır ve Neden Yaptırmak Gerekir?

25.10.2021
34
Dijital Gülüş Tasarımı: Ne Zaman Faydalıdır ve Neden Yaptırmak Gerekir?

Dijital Gülüş Tasarımı: Ne Zaman Faydalıdır ve Neden Yaptırmak Gerekir?

Gülümsemenizden mutsuz olduğunuzda, kendinize güvenmek zordur. Başkalarının gülümsemenizi görmesini istemiyorsanız, fotoğraf çekmek, başkalarıyla konuşmak ve yeni insanlarla tanışmak size bir meydan okuma gibi gelebilir. Dijital Gülüş Tasarımı (DSD) ile daha olumlu bir diş deneyiminin keyfini çıkarırken güveninizi geri kazanabilirsiniz. Tüm diş hekimleri Dijital Gülüş Tasarımı tedavi seçenekleri sunmaz. Küçük bir dişhekimliği sağlayıcıları grubuyla sınırlıdır. Bu tedavi protokolünün faydalarını anlamak, sizin için iyi bir seçenek olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı Neden Faydalıdır?

iTero tarayıcı, 3D Dijital Gülümseme Tasarımı tarayıcılarına bir örnektir

DSD, diğer tedavi seçeneklerine göre bir takım avantajlar sunan çok amaçlı bir diş tedavi protokolüdür. Prosedür, ağız ve çene içindeki yapısal bileşenlerle ilgili sorunları teşhis etmenin daha gelişmiş bir yolunun yanı sıra ağız estetiğini değerlendirmek için ağız içi ve ağız dışı bir değerlendirme ile başlar. DSD ayrıca bakımı sağlayan ekip üyeleri arasında daha iyi bir iletişime olanak tanır, bu da süreç boyunca ne bekleyeceğinizi daha iyi bileceğiniz anlamına gelir. DSD tedavisi tamamlandıktan sonra gülüşünüzün nasıl görüneceğine dair eğitim materyallerine ve görsel temsillere erişebileceksiniz.

Hastaların DSD protokolünü sevmesinin bir başka nedeni de tüm sürecin öngörülebilirliğidir. Dijital teknolojinin kullanımı sayesinde, doğru sonuçları tahmin etmek  ve yol boyunca ortaya çıkan daha az sürprizle tedavi planına bağlı kalmak daha kolay . DSD’nin tüm süreci boyunca, sağlayıcınız ilerlemenizi izlemek için fotoğraf ve videolar çekecek, bu da etkileşimi iyileştirecek ve güven oluşturacaktır. Gerçekleştirilen onarıcı teknik tedaviler, istek ve ihtiyaçlarınızı dikkate alır, bu da sonuçtan daha fazla memnun kalacağınız anlamına gelir.

Neden Dijital Gülüş Tasarımı Yaptırmak İstiyorum?

Dişler, diş etleri ve çenelerle ilgili işlevsel sorunları basitçe çözmek çoğu hasta için yeterli değildir. İnsanlar kendilerine güvenen ve çekici hissetmelerine yardımcı olan güzel gülüşlere sahip olmak isterler. Gülümsemeniz, nasıl göründüğünüz ve hissettiğiniz için önemlidir, bu nedenle her zaman dişlerinizi gizlemeye çalışıyorsanız, kendinizi çok olumlu bir şekilde tasvir etmiyor olabilirsiniz. Ek olarak, her diş hastası benzersizdir ve hastanın tedavisi dışında kendi ihtiyaçları ve istekleri vardır. Herkese uyan tek bir tedavi planı uygulamak, her bir duruma aynı sonuçları vermeyecektir.

3D modelleme kullanılarak karşılaştırma öncesi ve sonrası Invisalign örneği.

DSD ile tek bir tedavi süreciyle sınırlı değilsiniz. Bunun yerine, ne istediğinize ve neye ihtiyacınız olduğuna odaklanın. Bu beklentiler daha sonra tedavi planınıza uygulanır. Tedaviniz tamamlandığında, yüz hatlarınızı tamamlayan ve görünüşünüz konusunda daha özgüvenli hissetmenize yardımcı olan güzel ve doğal bir gülümsemeye sahip olacaksınız. DSD sağlayıcıları diş uzmanlarından daha fazlasıdır – güzel gülüşlerin tasarımcısı olmak için gereken sanatsal vizyona ve doğru becerilere sahiptirler. Digital Smile Design platformu ayrıca diş hekimlerinin tedavi becerilerini daha fazla verimlilik ve hassasiyetle optimize etmelerini sağlar.

Diş tedavinizle ilgili olarak zayıf iletişim veya karışık mesajlar yaşadıysanız, süreçten bıkmış hissedebilirsiniz. DSD protokolünün önemli bir faydası, tedaviye dahil olan herkes arasındaki gelişmiş iletişimdir. Gülümsemenizi iyileştirmeye karar vermeden önce, muhtemelen seçenekleri araştırmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirlemek için çok zaman harcadınız. Bu kararı verdikten sonra, sağlayıcınıza güvenmeli ve süreçteki sonraki adımlardan haberdar olmalısınız. Yanlış iletişim veya tam bir iletişim eksikliği gerçek bir sorun olabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı İçin İyi Bir Aday mıyım?

iTero tarayıcı çubuğuyla tarama alan hasta

DSD‘nin en iyi yönlerinden biri, hemen hemen her hastanın tedavi protokolü için iyi bir aday olduğu gerçeğidir. Konsept, diş ve yüz oranlarınızın analizine dayanmaktadır. Bu, sağlayıcınızın dudaklarınız, diş etleriniz ve dişleriniz arasındaki ilişkiyi anlamasını sağlayan yüksek kaliteli dijital videolar ve fotoğrafların kullanılmasıyla gerçekleşir. Oradan, planlama aşamasına yoğun bir şekilde dahil olacaksınız. Bu aşamada gördüğünüz şey, işlem tamamlandıktan sonra gülümsemenizin nihayetinde nasıl görüneceğidir.

Gülümsemenizle ilgili her zaman bir şeyleri değiştirmek istediyseniz, istek ve ihtiyaçlarınızı dile getirmenin tam zamanı. Sürücü koltuğundasınız ve daha iyi bir sonuç için diş hekiminizle birlikte çalışıyorsunuz. Her bir hastanın ağzı, en son üç boyutlu modelleme ile birlikte yüksek teknolojili görüntüleme kullanılarak net bir şekilde görüntülenebilir. Yerinde bir planla, DSD gülümseme tasarımcınız daha sonra ağzınızın bir modelini oluşturabilir ve size tedavinin sonunda neler bekleyebileceğinizin görüntülerini gösterebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: