canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI NE İŞE YARAR?

29.10.2021
37
DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI NE İŞE YARAR?

DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI NE İŞE YARAR?

Dijital gülüş tasarımı, diş hekimlerinin dijital teknolojileri kullanarak kişiye özel, estetik bir gülüş tasarımı oluşturmasıdır. Diş hekimliği alanında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dijital tasarım yazılımları kullanılıyor. Söz konusu yazılımlarda kişinin diş yapısı ve yüz oranları derinlemesine analiz ediliyor.

Diş hekimleri dijital yazılımlar sayesinde hastanın diş yapısı, diş etleri, dudakları ve yüzü arasındaki en doğru uyumu yakalayabiliyor. Böylece kişiye doğal ve estetik bir gülüş oluşturulabiliyor.  Dijital gülüş tasarımında hasta odaklı bir tedavi yapılır.  Her kişiye yakışan gülüş şekli farklıdır. Bu yüzden diş hekimleri kişiye en uygun gülüşü tasarlar.

Dijital gülüş tasarımında tasarımın yapılması ve ağız içinde gösterilmesi 2 seans sürecektir.  Diş hekimleri ilk seansta hastanın kayıtlarını alır. Daha sonra ikinci seansta dijital yazılımlar üzerinde hasta için yapılan gülüş tasarımı gösterilir. Hasta dijital gülüş tasarım programı sonrasında yapılan tasarıma onay verdiyse hemen gerekli çalışmalar başlar. Revizeler yapılması gerekiyorsa dijital gülüş tasarımı 3 seans sürebilir.

Dijital Gülüş Tasarımı Avantajları Nelerdir?

Dijital gülüş tasarımı avantajları arasında en önemli nokta hastanın estetik diş tedavisi öncesinde nasıl bir gülüşe sahip olacağını görmesidir. Son teknoloji bilgisayar yazılımları ile kişinin yüzü de sisteme aktarılır. Böylece hasta tedavi sonunda nasıl bir görünüme sahip olacağını tedavi başlamadan görebilir.

Dijital gülüş tasarımında sürprize yer yoktur. Hasta memnuniyeti garantili bir çalışmadır. Hasta tamamen istediği ve onay verdiği gülüşe kavuşabilir. Gülüş tasarımında dijital olanakların kullanılması tedavinin kişiye özel hale gelmesini sağlar.

Diş hekimi tarafından hasta detaylı olarak dinlenir ve gerekli videolar ile fotoğraflar çekilerek yazılım sayesinde yüz, diş, çene ve karakter özellikleri dikkate alınarak bir gülüş tasarımı hazırlanır. Gülüş tasarımı bütüncül ve multidisipliner bir tedavidir. Temel amaç hastanın ağız sağlığını koruma ve estetik bir gülüş kazandırmadır.

Protez gülüş tasarımında implant tedavisi, ortodontik tedavi, protez diş uygulamaları, diş eti tedavileri bir arada yapılır. Böylece diş hekimliğinde kullanılan tüm uygulamalardan destek alarak en doğru gülüş tasarlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dijital gülüş tasarımında ilk randevu şöyle geçer;

  • 3D ağız içi tarayıcısı kullanılarak dişlerin dijital ölçüsü alınır.
  • Özel stüdyoda hastanın farklı açılardan fotoğrafları çekilir.
  • Hastaya diş hekimi tarafından daha önce yapılan öncesi/sonrası şeklinde vaka örnekleri gösterilir.
  • Özel yazılım sayesinde dijital gülüş tasarımı yapılır.

Dijital gülüş tasarımında ikinci randevu artık işlemlerin başladığı süreçtir. İkinci randevu şöyle geçer;

  • Hastanın diş ve diş etleri için gerekli işlemler gerçekleştirilir.
  • 3D ağız içi tarayıcısı sayesinde dişlerin dijital ölçüsü alınır
  • Hastadan dijital gülüş tasarımı konusunda onay alınır ve gerekli revizeler yapılır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: