canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Dijital gülüş tasarım sürecine nasıl başlayabilirim?

27.10.2021
40
Dijital gülüş tasarım sürecine nasıl başlayabilirim?

Dijital gülüş tasarım sürecine nasıl başlayabilirim?

Dijital gülüş tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinmeye karar verdiğinizde, sürecin ilk adımı bu alanda uzmanlaşmış bir diş hekimi bulmaktır. Bu diş hekimine danışarak konu ile ilgili bilginizi genişletmeli, soru işaretlerinize başvurmalı ve yapılacak işlemlerin size uygun olup olmadığını değerlendirmelisiniz. Dijital gülüş tasarımı yaptırmayı seçerseniz, diş hekiminiz ağzınızın her tarafından 3 boyutlu fotoğraflar ve videolar çekecektir. Bu dijital tarama sözlü tarayıcı ile yapılır ve veriler DSD yazılımına aktarılır.

Ağız içi tarayıcılar, ağzın daha fazla görüntüsünü sundukları için son derece etkilidir. Tarama sırasında, teknisyeniniz muhtemelen ekrandaki her görüntüyü gerçek zamanlı olarak izleyecektir. Bu, işlem sonucunda oluşturulacak görüntünün görselleştirilmiş bir versiyonunu oluşturmak için doğru görüntülerin gerekli açılarda yakalanmasını sağlar.

Dijital gülüş tasarımı nedir?

Dijital Gülüş Tasarımı , diş hekimlerinin mükemmelliği elde etmek, doğruluğu artırmak ve hasta ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak için teknolojideki en son gelişmeleri kullanmasını sağlar. Hastalar aynı zamanda diş tedavi planlarının aktif katılımcıları olurken, yeni gülüşlerinin eş tasarımcıları olurken, ihtiyaç ve isteklerini diş hekimlerine daha etkin bir şekilde iletebilmektedirler.

Dijital gülüş tasarımı, bir diş hekiminin kozmetik diş hekimliği uygulamalarını en çok kullandığı operasyonlardan biridir . Bir tedavi planı tamamen hastanın diş ve yüz oranlarının kapsamlı bir analizine dayanır. Diş hekimleri, videolar, fotoğraflar ve geçici modeller kullanarak dudaklar, diş etleri ve dişler arasındaki ilişkiyi daha iyi anlayabilir ve ayrıca hastanın gülüşünü nasıl oluşturacaklarını tasarlayabilirler.

Dijital gülüş tasarımında duyguların önemi

Dijital gülüşleri tasarlayan doktorlar, fiziksel yönlerine ek olarak , hastanın duygusal ihtiyaçlarına ve belirli durumlarda nasıl tepki verdiklerine de bakarlar. Duygular, bu tepkileri ifade etmenin fiziksel yolunu oluşturmak için önemli olduğundan, bu faktörler tedavi planını etkileyebilir.

Dijital gülüş tasarımı yolculuğuna çıkmayı seçtiğinizde bu alanda uzmanlaşmış bir doktorla çalışmanız gerekir. Aslında, dijital gülüş tasarımı sağlayıcıları olarak kabul edilen diş hekimleri, size olumlu bir sonuç vermek için gereken deneyime ve güzel gülüşler yaratmak için gerekli olan sanatsal vizyona sahiptir. Diş hekimleri, sanat ve teknolojiyi harmanlayarak harikalar yaratmalarıyla zaten ünlüdür.

Dijital gülüş tasarımı nasıl çalışır?

Veriler yazılıma aktarıldıktan sonra diş hekiminiz, görüntülerde dişlerinizin üst kısımlarına yerleştirilebilecek çeşitli form ve şekillerden oluşan dijital kütüphaneye bakacaktır. Bu, tedaviden neler bekleyebileceğinize hızlı bir bakış sağlar ve diş hekimine diş laboratuvarı ile fiziksel bir model oluşturmak için gerekli zamanı verir. Yakalanan görüntüler ve videolar, laboratuvarın yüz estetiğinizi ve diğer önemli yönleri içerebilecek daha gerçekçi bir model oluşturmasına yardımcı olur.

Baştan sona tüm sürece yoğun bir şekilde dahil olacaksınız. Dilek ve ihtiyaçlarınızı diş gülüş tasarımcınıza iletmeniz önemlidir. Ayrıca tedavi tamamlandıktan sonra gülüşünüzün nasıl görüneceğine dair 3D model ve maket görüntülerini teyit etme şansınız da var. Diş hekiminiz, siz konuşurken ve gülümserken dişlerinizin nasıl görüneceği konusunda size daha iyi bir fikir vermek için modelin bazı kısımlarını geçici olarak ağzınıza yerleştirebilir.

Onay vermenizin ardından diş hekiminiz yenileme sürecine başlayacaktır. Bu genellikle modeli bir hazırlık kılavuzu olarak ağzınızda tutmayı içerir. Herhangi bir kısmı veya hasarlı dişler çıkarılır ve restore edilen dişler implant veya kaplama olarak yerleştirilir. Diş hekiminiz bir sonraki aşamaya geçmeden önce her dişi yerleştirecektir. Son olarak dişlerinizin parlak ve temiz görünmesine yardımcı olacak bir polisaj işlemi ile işlem tamamlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: