canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Daha Düz Dişler Nasıl Olur?

30.09.2021
47
Daha Düz Dişler Nasıl Olur?

Güzel bir gülümseme, son derece değerli bir sosyal varlıktır. Bazı insanlar doğal olarak güzel, göz kamaştırıcı gülümsemelerle doğarlar, bazıları ise o kadar şanslı değildir. Kusurlu bir gülümsemeye sahip olmanın en yaygın nedenlerinden biri kötü diş dizilimidir. Ayrıca, yanlış hizalanmış veya çarpık dişlerinizin gülüşünüzü ve kişiliğinizi mahvetmesinden endişe ediyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Ortodontik tedavi sayesinde gülüşünüz ne kadar kusurlu olursa olsun düzeltilebilir. Ortodontik tedavi ile o düz dişlere, Hollywood gülüşüne nasıl sahip olabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. 

Daha Düz Dişler Nasıl Olur?

Dişlerinizi düzeltmek söz konusu olduğunda, mevcut birkaç seçenek vardır. Genel olarak konuşursak, iki ana seçenek vardır: kozmetik diş hekimliği ve ortodontik tedavi. Dişlerin aralıklı olması veya üst üste gelmesi gibi küçük ortodontik problemleriniz varsa, diş hekiminiz bunu kaplama veya kuron ile düzeltebilir. Bununla birlikte, daha ciddi sorunlar için diş hekiminiz, daha ciddi sorunlar için geleneksel diş telleri veya Invisalign şeffaf plaklarla altta yatan sorunu ortadan kaldıracaktır . Sorununuzun ciddiyetine bağlı olarak, diş hekiminiz ihtiyaçlarınıza en uygun diş düzleştirme seçeneğini önerecektir. 

Diş Tellerinin Tek Amacı Dişleri Düzeltmek mi?

Kısa cevap, hayır. Daha önce de tartışıldığı gibi, yanlış hizalanmış dişlerinizi kaplamalar ve kronlarla kozmetik olarak düzeltebilir veya diş telleri veya çıkarılabilir hizalayıcılarla ortodontik olarak düzeltebilirsiniz . 8-24 ay arasında sürebilen ortodontik tedavinizin tamamlanmasını bekleyemiyorsanız veya ortodontik tedaviyi karşılayamıyorsanız, kozmetik diş düzeltmeyi tercih edebilirsiniz. Ortodontik tedavi seçenekleri söz konusu olduğunda, çıkarılabilir hizalayıcılar genellikle hafif ila orta dereceli problemler için ayrılırken, diş telleri daha ciddi ısırma problemlerini etkili bir şekilde tedavi eder. 

Mükemmel Düz Dişlere Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

Güzel ve çekici bir gülümsemeye sahip olmanın en belirgin faydasının yanı sıra, düz dişlere sahip olmanın başka faydaları da vardır. Göre Amerikan Ortodontistler Derneği , düz dişler şu sağlık avantajları sunar:

  • Kolay diş temizliği – daha düşük diş eti problemleri ve diş çürükleri riski 
  • Çene eklemleri üzerindeki baskının azalması nedeniyle temporomandibular eklem sorunları, baş ağrısı ve migren riski daha düşüktür
  • Daha düşük diş aşınması ve hassasiyet riski 
  • Uyku düzeninde iyileşme

Kötü bir ısırık, en yaygın diş problemlerinden bazılarının arkasındaki nedendir. Tek bir dişiniz yanlış hizalanmış olsa bile, diğer dişlerinizin en iyi şekilde eşleşmesini engelleyecek ve sonuçta diş kırılmasıyla sonuçlanabilecek çeşitli diş problemlerine neden olacaktır. Bu nedenle, daha sonraki yaşamda komplikasyonları önlemek için dişlerinizi mümkün olan en kısa sürede düzeltmeniz önerilir. 

Çarpık Dişler Düzeltilmeli mi?

Çarpık dişlerin en büyük sorunu, özellikle ön dişler ise gülüşünüzü bozabilmeleridir. Ayrıca dişleriniz düzgün bir şekilde hizalanmazsa, onları düzgün bir şekilde temizlemekte zorlanacaksınız ve plak ve tartar birikimi nedeniyle diş eti sorunları geliştirme riskiniz daha yüksek olacaktır. Ayrıca, uygun olmayan bir ısırık, sonuçta diş kaybına neden olabilecek bir dizi soruna yol açabilir. 

Diş Hizalamanızı Düzeltmek Neden Gereklidir?

Dişlerinizi düzeltmek, gülümsemeniz, diş sağlığınız ve genel esenliğiniz için önemlidir. Daha önce tartışıldığı gibi, yanlış hizalanmış veya kalabalık, düzgün şekilde temizlenmesi zordur. Ortaya çıkan diş eti sorunları sadece ağız sağlığını etkilemekle kalmaz, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre genel genel sağlığı da etkileyebilir. Araştırmalar, iltihaplı diş etlerinin içindeki bakterilerin diğer vücut organlarına gidebildiğini ve kalp krizi, felç ve erken doğum gibi ciddi, hatta yaşamı tehdit eden tıbbi komplikasyonlara neden olabileceğini göstermiştir. 

Şeffaf Hizalayıcılar Gerçekten Dişleri Düzeltmek İçin Çalışıyor mu?

Şeffaf plaklar, tıpkı dişlerin üzerine takılan tutucular gibi çıkarılabilir apareylerdir. Bu çıkarılabilir plaklar, her bir plak seti dişlerinizi kademeli olarak istediğiniz yöne hareket ettirecek şekilde tasarlanmıştır. Diş hekiminiz sizden her bir plak setini (üst ve alt dişler için bir tane olmak üzere) yaklaşık 14 gün boyunca takmanızı isteyecektir . Daha sonra, bir sonraki hizalayıcı grubuna geçmelisiniz. Bu sayede çıkarılabilir plaklar dişlerinizi hareket ettirmeye ve en uygun şekilde hizalamaya devam edecektir. 

Yetişkinler İçin Diş Düzeltme Seçenekleri Nelerdir?

Günümüzde yaşlılar için herhangi bir ortodontik tedavi seçeneğinin kullanılmasında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Aslında belirli bir ortodontik tedavi seçeneği kullanmak, bir tedavi gereksiniminden çok bir tercihtir. Erişkinlerdeki ortodontik problemlerin tedavisinde hem sabit diş telleri hem de Invisalign hizalayıcılar kullanılabilir. Diş sağlığı ihtiyaçlarınıza en uygun ortodontik tedavi seçeneği için diş hekiminize danışmalısınız. 

Telsiz Mükemmel Dişlere Sahip Olmak Mümkün mü?

Düzensiz dişleri düzeltmek için ideal tedavi ortodontik tedavidir. Ancak ortodontik tedavinizin tamamlanması için 12-18 ay bekleyemiyorsanız veya ortodontik tedaviyi karşılayamıyorsanız diş hekiminiz diş dizilim problemlerinizi kozmetik olarak düzeltebilir. Dişleri düzeltmek için çeşitli kozmetik seçenekler mevcuttur:

  • Porselen kaplamalar
  • kron
  • aydınlatıcılar

Diş hekiminiz estetik diş hekimliği ile daha düzgün dişlere sahip olmak için uygun bir aday olup olmadığınız konusunda size rehberlik edecektir. 

İnsanların senin hakkında ilk fark ettiği şeyin gülümsemen olduğunu biliyor muydun? Bu nedenle, ilk kez tanıştığınız insanlar üzerinde harika bir ilk izlenim bırakmak istiyorsanız, mükemmel hizalanmış ve inci gibi beyaz dişlere sahip olmalısınız, bu da gülümsemenizi güzelleştirir, eğer düz dişleriniz yoksa endişelenmenize gerek yok. Hornchurch’te veya çevresinde yaşıyorsanız, Harrow Dental Center size yardımcı olabilir. Hastalarımıza rahatlatıcı ve rahatlatıcı bir ortamda yüksek kaliteli diş hizmetleri sunmaya çalışan nitelikli ve deneyimli bir diş ekibine sahip olmaktan gurur duyuyoruz. O halde bugün ücretsiz bir ortodontik konsültasyon rezervasyonu yapın ve size bir dizi inci beyazı diş ve güzel bir gülümseme vermemize izin verin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: