Trabzon Diş Teli Fiyatları ve Ortodonti

Trabzon Diş teli fiyatları 2019 yılında döviz kurundaki artış sebebiyle birçok klinikte % 20 oranında artmıştır. Kliniğimizde ise total tedavi ücreti üzerinden değil tedavinin malzeme maliyeti üzerinden fiyat artışı uygulanmıştır.

Diş Teli Fiyatları

Günümüzde birçok klinikte diş teli tedavisinin fiyat aralığı 2500-.6500 tl arasında uygulanmaktadır.

Diş teli fiyatları belirlenirken birçok faktör birlikte değerlendirilir. Diş teli fiyatlarını etkileyen bu faktörler:

  • Toplam tedavi süresi
  • Dişlerdeki çapraşıklığın miktarı
  • Kullanılan malzemenin türü
  • Kullanılan malzemenin kalitesi
  • Hasta yaşı

Whatsapp Danışma Hattı

Eskiden diş tellerini üreten firmalar tekeldi ve diş teli malzemeleri oldukça pahalıydı. Şimdi ise bir çok firmanın piyasada farklı ürünlerinin olması malzeme fiyatında rekabet oluşturdu. Ve doktorlar tedaviyi daha ucuza mal etmeye başladılar.

Şu anda diş teli tedavisi yapan kliniklerin %90 ı türk diş hekimleri birliğinin belirlediği asgari fiyat listesinin altında tedavi yapmaktadır.

Trabzon diş teli fiyatları ne kadar   18 yaşından küçük hastalar üniversite hastanelerinde sadece malzeme fiyatına tedavi olabilirler. Üniversite hastahanelerinin tercih ettiği diş teli malzemelerinin fiyatı ise 3000-4000 tl civarındadır. Yalnız üniversite hastahanelerinde randevular en az 5 yıl sonraya verildiği için başvuran hastalar tedavi sırası geldiğinde çoğunlukla 18 yaşını geçmektedir. Bu sebeple devlet desteğinden faydalanmak isteyen ebeveynlerin üniversite hastahanelerine erken yaşta başvurmalarını öneririz.

  18 yaşından büyük hastalar için SGK  SSK diş teli tedavisini karşılamamaktadır.  Devlet hastaneleri, üniversiteler ve özel ortodonti klinikleri aynı şekilde ücretli tedavi uygulamaktadır. 

  Son zamanlarda sağlık bakanlığı kendi kadrosundaki ortdontistlerin iş gücü ile üstesinden gelemediği hastaları özelde çalışan doktorlara sevk etmeye başladı. Faturalandırılan tedavi giderinin %20 sini karşılayacağını taahhüt etti. Yalnız bu % 20 lik ödeme sevk eden hastahanenin döner sermayesinden yapıldığı için hastahaneler dışarıya hasta sevk etmek istemiyorlar. Hastaların bu sevki alabilmesi için bayağı bir uğraşması gerekiyor, ödemeyi devletten alabilmesi için bir dizin evrak hazırlaması gerekiyor ve ödemesi 6 ay gibi bir dönemin sonunda yapılıyor. hastalarını bu zorluklarla uğraştırmak istemeyen klinikler tedavi ücretini fatura etmeleri gereken tedavi tutarının % 20 altında belirleyerek problemi çözüyorlar.

 

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

İnsanlar her geçen gün estetiğe daha fazla önem veriyor. Estetik kaygılarımız arasında yer alan en önemli konulardan biri ise dişlerimiz. Dişlerdeki çarpıklıklar, şekil bozuklukları ortodonti tedavisi ile, yani halk arasında bilinen adı ile tel tedavisi ile giderilebiliyor. Ancak insanlar artık diş telinin de estetik olanını istiyor, buna karşılık olarak ise şeffaf diş telleri var. Şeffaf diş teli fiyatları da hastanın ihtiyaçlarına göre değişiklik gösteriyor.

   Diş teli denildiği zaman insanların aklına, dişlerin üzerinde plaketler ve o plaketlerin içerisinden geçirilmiş bir tel geliyor. Ayrıca çoğu insan diş teli tedavisinin ağrılı bir tedavi olduğunu düşünüyor. Hem ağrı hem de o metal tel görüntüsü insanları tedaviden uzaklaştırıyor. Ancak şeffaf iş teli, belli olmadığı için hastalara daha rahat bir tedavi süreci sunuyor. Şeffaf diş teli fiyatları, hastanın alt ya da üst dişlerine, hatta her iki sıraya uygulanmasına göre değişiklik gösteriyor. Son zamanlarda çok yaygın olan şeffaf diş tellerinin kullanımı da oldukça rahat oluyor. Eski usul telde, dişler düzeldikçe en son dişin yanından tel uzamakta, yani artmaktaydı. Bu artık telin düzenli olarak diş hekimi tarafından kesilmesi gerekiyor, aksi takdirde yanakların iç kısmına tel batıyor. Ancak şeffaf diş telinde hasta böyle sorunlar yaşamıyor, gayet konforlu bir tedavi süreci geçiriyor.

İnsanlar arasında “şeffaf diş teli fiyatları yüksektir” diye bir yanılgı bulunmakta. Ancak bir diş hekimine muayene olmadan tedavi masraflarının ne kadar olduğunu bilmek, hatta tahmin etmek mümkün olmayacaktır.

Görünmez Diş Teli Fiyatı

Çoğu insan dişlerinin yamuk ve çarpık olmasından şikayetçidir. Hatta bu nedenle gülmekten dahi çekinirler. Diş bozukluğu, ortodontistler tarafından uygulanan tedavi yöntemleri ile giderilebilir. Ancak çoğu insan bundan çekinmektedir. Çünkü diş teli taktıklarında çirkin olacaklarını düşünmektedir.

Diş teli denildiğinde aklımıza gelen metal teller artık ortodonti tedavilerinin tek yolu değil. Görünmez diş telleri ile de ortodonti tedavileri çok iyi sonuç veriyor. Ayrıca görünmez diş teli fiyatı oldukça uygundur. Bu tedavide, plaklar diş minesinin önüne değil, diş minesinin arkasında takılıyor. Şimdi aklınıza bunun rahatsız edici olduğu geldi değil mi? Ancak hiç öyle değil. Çünkü görünmez diş teli için kullanılan plaklar, normal diş teli için kullanılan plaklardan çok daha küçük boyutta oluyor. Böylelikle hastalar alışma sürecini geçirdikten sonra herhangi bir rahatsızlık duymuyor.

Görünmez Diş Teli Fiyatı Nedir?

Görünmez diş teli fiyatı, gideceğiniz diş hekimine göre elbette değişecektir. Bunda diş hekiminin muayenehanesinin hangi semtte bulunduğu, diş hekiminin meslekteki tecrübesi ve ünü gibi faktörler etkilidir. Ancak her iyi diş hekime çok pahalı fiyatlar sunar diye bir kural da yoktur. İyi araştırma yaparak gerçekten işini düzgün yapan, hastalarını memnun eden ve çok yüksek ücretler talep etmeyen diş hekimleri bulmanız mümkün. Biraz araştırmanın ardından, size uygun bir görünmez diş teli fiyatı söyleyecek bir ordotontiste denk gelebilirsiniz.

Esse Estetik Diş Kliniği

Trabzon Uzun Sokakta bulunan kliniğimizde; hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini en ideal şekilde sunabilmek için diş hekimliğinin ortodonti, diş teli, diş beyazlatma gibi tüm alanlarında hizmet vermekteyiz.

Modern diş hekimliğinin tüm gerekenlerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyonumuz; hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı dişler ve mutlu bir gülümseme ile ayrılmasını sağlamaktır.

İletişim Formu

©2021 ESSE Diş Kliniği - Trabzon. Tüm Hakları Saklıdır. PruvaMedia

Georgia icon Saudi Arabia icon United Kingdom icon

Iran icon