canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
trenargeorgiaدندانپزشکی

Çocuğumun Dişlerini Nasıl Beyazlatabilirim?

31.08.2021
27
Çocuğumun Dişlerini Nasıl Beyazlatabilirim?

Çocuğumun Dişlerini Nasıl Beyazlatabilirim?

Diş beyazlatma tedavileri, yetişkinlere göre daha uzun süre çocuklarda ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. Ayrıca, zayıf mine, diş hassasiyeti ve çocukların yetişkinliğe taşıyacağı hasarlı diş eti dokusu gibi geri dönüşü olmayan uzun vadeli etkilere neden olabilir.

Bu nedenle, çocuğunuzun dişlerini beyazlatmanın tek yolu, dişlere doğal olarak yaklaşmak, yani başlangıçta dişlerin renklenmesini önlemektir.

Çocuklarda Dişlerin Renklenmesini Önlemek İçin 6 İpucu

  1. Şekerli İçecekleri Sınırlayın
  2. Daha fazla su iç
  3. Düzenli olarak Fırçalayın ve Diş ipi kullanın
  4. Boşlukları Önleyin
  5. Diş Hekimini Düzenli Olarak Ziyaret Edin
  6. İyi Diş Hijyeni Modeli

Çocuğunuz hala profesyonel bir diş beyazlatma tedavisi yaptıramıyor olsa da , bu 6 temel ipucu, iyi bir ağız sağlığını ve beyaz, parlak bir gülümsemeyi korumalarına yardımcı olacaktır.

Bu adımlar dişlerinin beyazlığını korumalarına yardımcı olsa da, çocuğunuzun doğal diş renginin de süreçte etkili olabileceğini unutmamak önemlidir.

Ve başlamadan önce, çocuğunuzun dişlerini dergi modellerinin veya sosyal medya fenomenlerinin dişleriyle KARŞILAŞTIRMAMALISINIZ çünkü onların paylaştığı görüntüler çoğu zaman düzenleniyor ve gerçekçi değil.

İpucu 1: Şekerli İçecekleri Sınırlayın

Çocuğunuzu daha az meyve suyu, soda ve diğer şekerli içecekler içmeye teşvik edin. Bunun yerine, işlenmiş meyve suları yerine doğal meyve sularını tercih edin, çünkü konserve veya şişelenmiş meyve suları genellikle çok asidik olan ve dişlere kolayca yapışabilen şekerle yüklüdür.

Düzenli olarak şekerli içecekler içmek diş çürümesine, diş erozyonuna ve diş lekelenmesine önemli ölçüde katkıda bulunur. Soda, özellikle fosforik asit ve dişleri lekeleyen kromojenler içerir. Fosforik asit diş minesini aşındırır ve kromojenler sarı ve mat bir diş görünümü bırakır. 

Bu yüzden meyve suyu ve diğer şekerli içecekleri ara sıra bir tedavi haline getirin ve çocuklarınıza hemen ardından gargara yapmalarını veya dişlerini fırçalamalarını söyleyin. 

2. İpucu: Daha Fazla Su İçin

Su içmek, çocuğunuzun dişlerinde biriken çeşitli yiyecek ve içeceklerdeki şekeri yıkamaya yardımcı olacaktır. İçilebilir veya içilebilir musluk suyunuz varsa, çocuğunuzun minesini ve dişlerini güçlendirmeye yardımcı olan florür içerdiğinden çok daha iyi bir seçenektir.

3. İpucu: Düzenli Olarak Fırçalayın ve Diş ipi kullanın

İyi diş hijyeni sağlamak için fırçalama ve diş ipi kullanmanın çok önemli rutinler olduğunu söylemeye gerek yok. Çocuğunuzu günde en az iki kez dişlerini fırçalamak ve diş ipi kullanmak için erkenden eğitmek, yaşlandıkça iyi diş hijyeni alışkanlıklarının tonunu belirleyecektir.

Fırçalamak ve diş ipi kullanmak çürükleri uzak tutar ve dişlerin arasına yerleşip mineye zarar verebilecek şekeri yıkamada su içmekten daha etkilidir.

Diş beyazlatıcı diş macunu günümüzde bir norm haline gelmesine rağmen, çocuğunuzun kullanmasının güvenli olup olmadığını diş hekiminize danışmak en iyisidir. Peroksit içermeyen daha güvenli ürünler var, ancak tamamen doğal olsalar bile, farkında olmadığınız olası olumsuz etkiler olabilir.

4. İpucu: Boşlukları Önleyin

Bir ons önlem, bir kilo tedaviden daha iyidir ve bu nedenle, çocuklarınızın ergenlik yıllarına çürüklerle büyümesini istemiyorsanız, şimdi harekete geçmek daha iyidir.

Çünkü çürükler süt dişlerinden yetişkin dişlerine geçebilir. Süt dişlerinin daha sonra döküldükleri için önemli olmadığına dair yaygın bir yanılgı vardır, ancak süt dişlerinde tedavi edilmeyen enfeksiyonlar veya çürükler altlarındaki yetişkin dişlere yayılabilir.

Bakteri büyümesi kök kanallarının içine ve içinden daha derine ilerlemeye devam edecek, bu daimi diş çevresinde asidik bir ortam yaratabilir ve bu da kısa sürede dişler çıktıkça çürüklere yol açabilir.

İpucu #5: Diş Hekimini Düzenli Olarak Ziyaret Edin

Yılda en az iki kez diş muayenesi şarttır. Diş hekimi gözetiminde çocuk diş beyazlatma hizmetleri de vardır , ancak SmileBar’da 14 yaşından küçük tüm çocuklara, hamile veya emziren annelere diş beyazlatma hizmeti sunmuyoruz.

Diş hekimleri, daha güvenli olan en iyi diş beyazlatmayı sunar çünkü deneyimli bir diş hekimi, çocuğunuzun dişlerine iyi bakılmasını sağlamak için doğru ürünlere, donanıma, bilgiye, becerilere ve sabra sahiptir.

İpucu #6: İyi Diş Hijyenini Modelleyin

Çocuklarınızın diş beyazlatma rutinine sadık kalmasını istiyorsanız, ebeveyn olarak siz örnek olmalısınız. Dişlerinizi çocuklarınızla birlikte fırçalamak veya diş ipi kullanmak, onlara dişlerini nasıl düzgün fırçalayacaklarını ilk elden gösterecek ve daha sonraki yaşamlarında taşıyacakları iyi ağız hijyeninin önemini erken yaşlarda aşılayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: