canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Çekilmiş Dişi İmplant İle Değiştirin

14.10.2021
20
Çekilmiş Dişi İmplant İle Değiştirin

Çekilmiş Dişi İmplant İle Değiştirin

Bir diş çekmeniz gerektiyse, muhtemelen onu değiştirmek için alternatif bir çözüm arıyorsunuzdur. Dişlerinizdeki bir boşluğun sadece estetik görünümünüzü bozmakla kalmayıp aynı zamanda gülümsemeye olan güveninizin de düşük olacağı ve boşluk aynı zamanda ısırma ve çiğneme yeteneğinizi de azaltabileceği konusunda uyarılmalıdır.

Bir ekstraksiyon hastası olarak, aradaki boşluğu korumanız beklenmez. Belli bir süre sonra ağzınız, eksik olan boşluğu doldurmak için kozmetik tedaviyi düşünmek için yeterince iyileşmiş olacaktır.

Mevcut en iyi değiştirme seçeneği diş implantlarıdır . Güçlü bir kemik yoğunluğuna sahip olmanız koşuluyla, çene kemiğine infüze edilen bir abutment vidasının üzerine doğal diş gibi çalışan yapay bir kuron yerleştirilecektir.

Neden Diş İmplantları?

Diş implantları, eksik dişlerin doğal bir ikamesi olarak kabul edilir. Zamanla değiştirilmesi gereken köprüler ve takma dişler gibi diğer kozmetik tedavilerin aksine, doğal dişleriniz gibi işlev görecek şekilde tasarlanmıştır.

Diş implantlarının başarı oranı yüksektir, bu da diş implantı alan hastaların büyük çoğunluğunun çene kemiğinize başarılı bir şekilde bağlanacağı anlamına gelir. Diş çekimi hastaları için, diş hekiminiz, acil diş implantları için aday olup olmadığınızı veya belirli bir süre beklemeniz gerekip gerekmediğini belirlemek için en iyi konumdadır.

Diş implantları, en sevdiğiniz yiyecekleri yemenizi kısıtlamaz. İmplantınızın kırılma riski olmadan istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. İmplantınızı başlangıçta doğal dişlerinizden daha fazla korumanız olasıdır. İmplant yerleştiğinde, istediğinizi yemeye devam edin.

Diş çekimi ile kemiğin zayıfladığı ve küçüldüğü kemik erimesi tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Bunu yaşarsanız, muhtemelen kemik grefti tedavisine ihtiyacınız vardır . Bir implant çene kemiğini uyarır ve ona yüz yapınızı güçlü tutmak için ihtiyaç duyduğu yoğunluğu sağlar.

Diğer Diş Değiştirmeleri

Eksik dişlerin yerine konvansiyonel köprüler ve protezler mevcuttur. Bununla birlikte, uzun vadeli bir çözüm olarak tam olarak tavsiye edilmezler. Dental implantlar en iyi uzun ömürlüdür ve kendilerinden bağımsızdır, yani tek bir implant komşu dişlerden herhangi bir destek gerektirmez. Aşağıda, köprülerin ve protezlerin nasıl seçebileceğiniz seçenekler olduğu açıklanmıştır:

  • Protezler – Protezler, akrilikten yapılmış çıkarılabilir bir diş değiştirme seçeneğidir. Protezler, aynı zamanda yüz yapısı desteği sağlayabilen ve bozulmasını önleyebilen birden fazla üst ve alt dişin yerini alır. Her ne kadar protezler, çoklu diş değiştirmelere kıyasla tek bir diş değişimi için tam olarak en iyi seçim değildir.
  • Köprüler – Köprü, protez dişi bitişik dişlere bağlayan, dayanak dişler olarak adlandırılan ve kronların doğal dişlere bir boşluğun her iki tarafına yapıştırıldığı sabit bir protetik cihazdır. Köprüler değerli bir seçenektir, ancak uzun ömür için en iyi seçenek değildir ve düzenli olarak değiştirilmesi gerekir.

Dental implantlar köprü ve protezlere göre oldukça pahalı olsa da satın almaya değecektir. Faydaları maliyeti ağır basmaktadır en doğal seçeneğiyle boşluğu değiştiriyoruz çünkü. Bakım da oldukça düşüktür. Doğal dişleriniz için yaptığınız gibi, düzenli olarak fırçalamak ve diş ipi kullanmak ve uzun vadeli sonuçlar için dengeli bir diyet sürdürmek gibi güçlü bir ağız rutini uygulamanız yeterlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: