alinti ampul anlasma arti ayar bilgi bilim bina canta ceptelefonu cuzdan deney destek1 destek2 dunya duyuru elmas ev foto gazete gulenyuz iletisim istatistik sozlesme kalp kampanya klasor konum kullanici kurumsal liste menu monitor mouse nakliye ok para pdf saat sepet soru sunum takvim tamir telefon urun video whatsapp yildiz yorum zar
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Bir Günde Protez Nedir?

25.09.2021
709
Bir Günde Protez Nedir?

İyi yapılmış protezler, yapıldıkları kişiye göre özelleştirilir. Bir çift ayakkabı satın almaktan farklı olarak, dişçiye gidip “9 numara protez” istenemez. Bu tam anlamıyla bir tasarımcı ürünüdür.

Bu yazı, protez çeşitlerini, farklılıklarını ve hastalarımız için ürettiğimiz kaliteli protezlerin özelliklerini sunacaktır.

“Bir günde protez” nedir

“Aynı gün protez” veya “bir günde protez” terimleri, hastaların hızlı bir şekilde takıldığı ve aynı gün veya ertesi gün evde takabilecekleri bir dizi protezi tanımlar.

Bunun avantajı, kısa geri dönüş süresi ve daha düşük maliyettir. Dezavantajı, kritik adımların atlanması ve bunun sonucunda takma dişlerin tam oturmaması ve/veya özelleştirilmiş bir set kadar güzel görünmesidir.

Acil protezler nelerdir

İmmediat protezler, dişlerin çekildiği gün giyilmek üzere yapılan bir dizi sahte veya yedek diştir. Kesin çözüm değillerdir. Dişler çekildikten sonra kemiklerin ve diş etlerinin şekli değişir ve bu immediat protezlerin uyumu azalır. Kemik ve dokular iyileştikten sonra bu protezlerin geleneksel yaklaşım kullanılarak değiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Geleneksel protez yaklaşımı nedir

Geleneksel yaklaşım, nihai ürünü oluşturmak için birden fazla ziyaret ve adım gerektirir. Nihai protez oluşturulmadan önce bir dizi ölçüm, konsept, bağlantı parçası ve prototip vardır. En iyi sonucu verdiği için tercih edilen yöntemdir. Protez görünüm, uyum ve işlev açısından en yüksek kalitede olacaktır.

Neden geleneksel protezleri öneriyoruz?

Ofisimizde tam protez seti en az beş randevu gerektirir. Bu ziyaretler sırasında, mümkün olan en iyi uyumu sağlamak için gösterimler yapılır. Doğru diş boyutu ve formunun seçilmesine yardımcı olmak için yüz ve ağızdan ölçümler yapılır. Protezlerin imalatından önce her şeyin hasta tarafından kabul edilebilir olduğundan emin olmak için kurulumun tam bir denemesi yapılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: