canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Bir Günde Protez Nedir?

25.09.2021
44
Bir Günde Protez Nedir?

İyi yapılmış protezler, yapıldıkları kişiye göre özelleştirilir. Bir çift ayakkabı satın almaktan farklı olarak, dişçiye gidip “9 numara protez” istenemez. Bu tam anlamıyla bir tasarımcı ürünüdür.

Bu yazı, protez çeşitlerini, farklılıklarını ve hastalarımız için ürettiğimiz kaliteli protezlerin özelliklerini sunacaktır.

“Bir günde protez” nedir

“Aynı gün protez” veya “bir günde protez” terimleri, hastaların hızlı bir şekilde takıldığı ve aynı gün veya ertesi gün evde takabilecekleri bir dizi protezi tanımlar.

Bunun avantajı, kısa geri dönüş süresi ve daha düşük maliyettir. Dezavantajı, kritik adımların atlanması ve bunun sonucunda takma dişlerin tam oturmaması ve/veya özelleştirilmiş bir set kadar güzel görünmesidir.

Acil protezler nelerdir

İmmediat protezler, dişlerin çekildiği gün giyilmek üzere yapılan bir dizi sahte veya yedek diştir. Kesin çözüm değillerdir. Dişler çekildikten sonra kemiklerin ve diş etlerinin şekli değişir ve bu immediat protezlerin uyumu azalır. Kemik ve dokular iyileştikten sonra bu protezlerin geleneksel yaklaşım kullanılarak değiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Geleneksel protez yaklaşımı nedir

Geleneksel yaklaşım, nihai ürünü oluşturmak için birden fazla ziyaret ve adım gerektirir. Nihai protez oluşturulmadan önce bir dizi ölçüm, konsept, bağlantı parçası ve prototip vardır. En iyi sonucu verdiği için tercih edilen yöntemdir. Protez görünüm, uyum ve işlev açısından en yüksek kalitede olacaktır.

Neden geleneksel protezleri öneriyoruz?

Ofisimizde tam protez seti en az beş randevu gerektirir. Bu ziyaretler sırasında, mümkün olan en iyi uyumu sağlamak için gösterimler yapılır. Doğru diş boyutu ve formunun seçilmesine yardımcı olmak için yüz ve ağızdan ölçümler yapılır. Protezlerin imalatından önce her şeyin hasta tarafından kabul edilebilir olduğundan emin olmak için kurulumun tam bir denemesi yapılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: