canta sunum arti yorum nakliye anlasma bilim urun sozlesme istatistik ayar elmas duyuru ok sepet saat kalp para gazete tamir alinti telefon kullanici deney kampanya dunya whatsapp bina pdf iletisim takvim yildiz konum destek2 bilgi ev liste gulenyuz zar video destek1 ampul soru foto cuzdan menu kurumsal mouse klasor monitor ceptelefonu
Gazipaşa Mahallesi, Uzun Sokak Samancı Apt. No:23 K:2, 61030 Ortahisar / TRABZON
enargeorgiaدندانپزشکی

Bebek Dişleri Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Önemli Gerçek

29.09.2021
30
Bebek Dişleri Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Önemli Gerçek

Bebek Dişleri Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Önemli Gerçek

Bebek dişleri, çocukların onlarla birlikte büyüyen sağlıklı gülüşler geliştirmelerine yardımcı olmada önemli bir rol oynar. İşte bebek dişleriyle ilgili, çocuklarının süt dişlerini sağlıklı ve güçlü tutmalarına yardımcı olmak için ebeveynlerin bilmesi gereken beş önemli gerçek.

1 – Bebek Diş Emayesi Sert Ama Hassastır 

Diş minesi insan vücudundaki en sert maddedir, ancak sürekli şeker, asit ve dış güçlerin saldırısı altındadır. Çocuğunuza daha fazla su vererek diş minesinin güçlü kalmasına yardımcı olabilirsiniz, bu da dişlerin zararlı bakteri ve asitlerden arındırılmasına yardımcı olur. Ek olarak, diş minesine bir mola vermek için diyetlerinde şeker ve şekerli içecekleri sınırlayın. Günde iki kez iki dakika boyunca fırçaladığınızdan ve günde en az bir kez diş ipi kullandığınızdan emin olun. 

2 – Bebek Dişleri Sağlıklı Bir Isırık Hazırlamanıza Yardımcı Olur 

Süt dişleri, sağlıklı ve uyumlu bir ergen ve yetişkin ısırması geliştirmede kritik bir rol oynar. Bir süt dişi çok erken kaybedilirse, dişlerin boş noktaya sıkışmasına neden olabilir ve bu da ısırma hizalama sorunlarına neden olabilir. 

3 – Bebek Dişlerinin Doğru Beslenmeye İhtiyacı Vardır 

Doğru beslenme, çocuğunuzun sağlıklı bir gülümsemeyi korumasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir. Yiyecek alışverişi yaparken, besin ve lif açısından zengin meyve ve sebzeleri eklemeye çalışın. Yüksek lifli yiyecekler dişleri fırçalar ve diş çürümesine ve çürüklere yol açabilecek yiyecek artıklarından ve zararlı şekerden temiz tutar. Çocuğunuzun diyetine daha fazla magnezyum ve kalsiyum eklemek diş minesini güçlendirebilir ve çürükleri önlemeye yardımcı olabilir. 

4 – Bebek Dişleri Çok Erken Kaybedilebilir 

Genellikle, doğal diş kaybı 6 yaş civarında başlar ve 12 yaş civarında sona erer. Çocuğunuz o zamandan önce dişini kaybederse, gülümsemelerinin sağlığı için uygun önlemleri alabilmemiz için ofisimize bir ziyaret planlayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: