BASINDA BİZ

Çapraşık Dişlere Telsiz Çözüm!

Sağlık köşemizin bu ay ki konuşu başarılı Diş Hekimi Selçuk Keskin, diş teli kullanmak zorunda kalan hastalarına daha estetik bir görünüme sahip olan, daha kullanışlı ve diş teli kullanmak zorunda bırakmayan şeffaf aparey sistemini bir ilke imza atarak Trabzon’da uygulamaya başladı. Dr. Selçuk Keskin, günümüzde büyük ilgi gören bu sistemi dergimiz okuyucuları için anlattı.

Günümüzde ağız diş sağlığına verilen önemin artmasıyla birlikte, erişkin bireyler arasında ortodonti tedaviye olan ilgi oldukça arttı. Dişlerdeki yapısal deformasyonu, dizilim bozukluklarını gidermek üzere hep karmaşık ontodontrik tedavi denildiğinde genelde insanların aklına o sabit, gri metalik renkli ve hemen göze çarpan teller gelir.

Gelişen teknoloji sayesinde sabit tellere ihtiyaç duyulmadan digital teknoloji kullanılarak üretilen estetik plakalar ile düzgün sıralanmış dişlere kavuşmak artık mümkündür.

Bu tedavi yöntemi özellikle yetişkinler tarafından, sosyal ve özel hayatımızdaki aktivitelerden fedakarlık etmeksizin rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu işlem son derece hassas hesaplamalarla o hasta için üretilmiş ince plaklar ile gerçekleştirilir. Tedavi 3 farklı kalınlıktaki plağın, birer hafta aralıklarla takılmasıyla ilerler. Tedavinin ilk sonuçları üç hafta içerisinde gözle görülür hale gelmekte, bu hızlı gelişim hastayı olumlu yönde motive etmektedir.

Plakların neredeyse tamamen şeffaf olması ve hiç göze çarpmamaları, kolayca takılıp çıkartabilmeleri, dişlerin daha kolay temizlenebilmesi sayesinde, hastaların günlük yaşamlarında hiçbir kısıtlama olmaksızın düzgün dişlere kavuşup özgürce gülümseyebilmeleri mümkündür.

Özellikle ergenlik çağındaki gençler için sabit apareyler ve diş telleri bir kabus gibidir. Şeffaf plaklar takılı iken göze hiç çarpmayıp, konuşmayı, sportif etkinlikler gibi aktiviteleri engellemedikleri gibi, istenildiğinde kolayca takılıp çıkarılabilmektedir.

İşlem süreci son derece basittir. Hastadan alınan ölçünün üç boyutlu taranması, planlanması, dijital baskı ve plakanın üretilmesi şeklindedir.

Yetişkinlerin Tedavisi;

Yetişkinlerin aparey takma süresi günde en az 17 saat olmalıdır. Apareyin temizliği ise diş fırçası ve su ile yapılmalıdır.

Gençlerin Tedavisi;

Henüz süt dişleri olan çocuklarda da kullanılabilir. Bu yaşlarda plakalar diş aralıklarını korumak, yer kazanmak ve dişlerin rahat sürmesi ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olmak için kullanılır.

Esse Estetik Diş Kliniği

Trabzon Uzun Sokakta bulunan kliniğimizde; hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini en ideal şekilde sunabilmek için diş hekimliğinin ortodonti, diş teli, diş beyazlatma gibi tüm alanlarında hizmet vermekteyiz.

Modern diş hekimliğinin tüm gerekenlerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyonumuz; hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı dişler ve mutlu bir gülümseme ile ayrılmasını sağlamaktır.

İletişim Formu

©2021 ESSE Diş Kliniği - Trabzon. Tüm Hakları Saklıdır. PruvaMedia

Georgia icon Saudi Arabia icon United Kingdom icon

Iran icon