Ağız & Çene Cerrahisi

Ağzımız milyarlarca bakteri topluluğuna ev sahipliği yapar. Bu bakterilerin çoğu yetersiz ağız hijyeni ya da yanlış fırçalama tekniği nedeni ile plak olarak birikir, buda diş çürümesi ve diş eti rahatsızlıklarına yol açar.

Sağlıklı bir ağız ve gülümseme için, her gün ağız bakımlarınıza dikkat etmelisiniz. Yemeklerden sonra fırçalamak, antimikrobiyal gargara kullanmak ve günde en az bir kez diş ipi kullanmak bakterilerin ağzınızda çoğalmasını ve diş çürüklerini önler. Ayrıca şekerli ve nişastalı yiyecekleri en aza indiren sağlıklı diyetler de bakterileri kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

Doğru Fırçalama Teknikleri Nelerdir?

Orta yumuşaklıktaki fırçalar ile günde en az 3 defa dişlerinizi fırçalayın. Diş fırçanızın boyutu ve şekli ağzınıza sığmalı ve tüm alanlara kolayca ulaşmanıza izin vermelidir. Dişlerinizi çürümeye karşı koruyan florür içeren antimikrobiyal diş macunu kullanın. Diş fırçasının ulaşamayacağı dişler arasındaki plakları çıkarmak için mutlaka diş ipi kullanın.

  • Diş fırçanızı diş etlerine karşı 45 derecelik bir açı ile yerleştirin.
  • Fırçayı kısa darbeler ile diş etinden dişe doğru süpürür vaziyette haraket ettirin.
  • Dış diş yüzeylerini, iç diş yüzeylerini ve dişlerin çiğneme yüzeylerini fırçalayın.
  • Bakterileri gidermek ve nefesinizi ferahlatmak için dilinizi fırçalayın.

 Diş İpi Kullanma Teknikleri Nelerdir?

  • Diş ipini her elin orta parmaklarınızın etrafına sarın. Diş ipini başparmaklarınız ve işaret parmağınız arasında sıkıca tutun.
  • Hafif bir sürtünme hareketi kullanarak dişler arasındaki diş ipini yönlendirin.
  • Diş ipi diş eti çizgisine ulaştığında, dişe karşı ipi C şekline getirin. Diş eti ve diş arasındaki boşluğa yavaşça kaydırın.
  • Diş ipini dişler arasındaki temas noktasına doğru getirin ve diş ipini dişin şekline uyacak şekilde yukarı ve aşağı hareket ettirin.

Esse Estetik Diş Kliniği

Trabzon Uzun Sokakta bulunan kliniğimizde; hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini en ideal şekilde sunabilmek için diş hekimliğinin ortodonti, diş teli, diş beyazlatma gibi tüm alanlarında hizmet vermekteyiz.

Modern diş hekimliğinin tüm gerekenlerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyonumuz; hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı dişler ve mutlu bir gülümseme ile ayrılmasını sağlamaktır.

İletişim Formu

©2021 ESSE Diş Kliniği - Trabzon. Tüm Hakları Saklıdır. PruvaMedia

Georgia icon Saudi Arabia icon United Kingdom icon

Iran icon