Ordodonti (Şeffaf Aparey/Plak)

Diş Tedavisinde Yeni Dönem

 Dişleriniz ayrık mı? Barışmaları mümkün. Şeffaf aparey tedavisi diş tellerine göre daha az sancılı rahat bir tedavi süreci geçirilmesini sağlar. Normalde olması gereken diş formunuzun az da olsa değişik olduğunu gördüyseniz ve tel taktırmak istemiyorsanız şeffaf aparey tedavisi tam size göre demektir. En güzel yanlarından bir tanesi de yakınlarınız dahil olmak üzere siz söylemedikçe kimse dişlerinize bir şey taktırdığınızı anlamayacaktır.

şeffaf aparey tedavisi

  Her ortamda rahatça gülebilecek diş tellerindeki o hoş olmayan görüntü ortadan kalkacak ve sizlerde hiçbir şey yokmuş gibi rahatça gülebileceksiniz. Günlük temizliği çok kolaydır. Yapmanız gereken yemek yedikten sonra dişlerinizi fırçalayıp apareyinizi geri takmak olacaktır.

Şeffaf Aparey Ne İşe Yarar?

 Şeffaf Aparey ne işe yarar sorusuna cevap arayanlar için en güzel cevap dişlerinizden birkaç tanesinin çarpık olması durumunda bu tedavi yöntemi sizin işinizi fazlası ile görecektir. Çarpık olan dişlerinizin düzelmesi için tercih edebileceğiniz güzel bir tedavi yöntemidir. Günde ortalama 20-22 saatlik bir kullanım ile istenilen sonuca ulaşmak artık mümkün. Şeffaf plaklar tel takmadan diş eğriliklerinin düzeltilmesini sağlayan, takıp çıkarılabilen apareylerdir. Klinikte Hastadan alınan ölçüler 3 boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayar ortamına aktarılır. Hastaya özel şeffaf plaklar üretilir. Her plak 0,5mm-1mm hareket oluşturur. Plaklar 15 gün boyunca takılır. Daha sonra diğer plağa geçilir. Hastanın plakları her gün en az 18 saat takması gerekmektedir.

Şeffaf Aparey Plakların Avantajları

-Şeffaf olmalarından ötürü dışarıdan bakıldığında  farkedilmezler
-İstenildiği zaman takıp çıkarılabilirler(yemek yerken)
-Temizliği kolaydır. Ağız kokusu oluşturmaz.
Herkes Şeffaf Plak Takabilir mi?
Şeffaf plak tedavisi çocuk ve yetişkinlerde uygulanabilir. Orta ve hafif şiddetteki diş çapraşıklıkları şeffaf plak ile düzeltilebilir. 

Şeffaf Aparey Ortodonti  Şeffaf Aparey Ortodonti

 Şeffaf aparey ortodonti dişlerin telsiz tedavi edilebilmesi için geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Genel anlamda takıp çıkarılabilen tel tedavisine alternatif çözüm olarak kullanılan ortodontik tedavi yöntemidir. Çocuklar ve yetişkin bireylerin çapraşık diş ve uyumsuz çene ilişkilerinin teşhis ve tedavisi ile uğraşan diş hekimliği dalıdır. Son yıllarda bireylerin artan estetik talepleriyle braketsiz tedavi yöntemi olan şeffaf plaklar ortodontik tedavide kullanmaya başlanmıştır.

 Şeffaf aparey ortodonti sayesinde konuşmanızda bir bozukluk olmaz ve hayatınızda yeni bir sayfa açmanızı sağlar. Günde iki sefer ılık su ve diş fırçası ile temizliği kolayca yapılabilmektedir. Ancak unutmamak lazım normal sıcaklıktaki veya serin içecekler şeffaf plaklara zarar vermez iken çay, kahve gibi sıcak içecekler plakların zarar görmesine neden olacağından sıcak içecek tüketiminde plakların çıkarılması gerekmektedir. Şeffaf plakların tercih edilmesindeki en önemli faktör dışardan sizi gören birinin tedavi gördüğünüzü ve dişlerinizde bir plak olduğunu anlamamalarıdır.

 Şeffaf aparey ortodonti hastaları bu tedavi sırasında ailelerinin dahil dişlerinde bir plak olduğunu anlamadıklarını söylemişlerdir. Bu şeffaf plakların üretilebilmesi için diş hekiminiz ağzınızdan ölçü almaktadır. Bu ölçüler 3 boyutlu tarama ile bilgisayar sistemine aktarılırlar. Daha sonra bilgisayar simülasyonu ile hareket ettirilir. Plaklar ilk takıldığında ağrı yapsa da kullanımı devam ettikçe uyum sağlar ve ağrılar ortadan kalkar.

 

 Şeffaf aparey fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Esse Estetik Diş Kliniği

Trabzon Uzun Sokakta bulunan kliniğimizde; hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini en ideal şekilde sunabilmek için diş hekimliğinin ortodonti, diş teli, diş beyazlatma gibi tüm alanlarında hizmet vermekteyiz.

Modern diş hekimliğinin tüm gerekenlerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyonumuz; hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı dişler ve mutlu bir gülümseme ile ayrılmasını sağlamaktır.

İletişim Formu

©2020 ESSE Diş Kliniği - Trabzon. Tüm Hakları Saklıdır. PruvaMedia

Georgia icon Saudi Arabia iconUnited Kingdom icon