GALERİ

İmplant Nedir?

 Trabzon implant fiyatları konumuza başlamadan önce gelin implatın hangi durumlarda yapılması gerektiğini ve implatın ne olduğunu öğrenelim. İmplant çene cerrahisi kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. Bunlar diş doktorları tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler. Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak iki-üç ay içinde implant çene kemiğine tamamen tutunur. Bu aşamalardan sonra gerçek bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine konacak protezi taşıyacak duruma gelir. Bazı durumlarda hastalara genel anestezi uygulanabilir. İmplant uygulamasının yapılabilmesi için, öncelikle implantı destekleyecek kemik yapısının olması ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Bunlar olmadığı durumda ilave kemik cerrahisi uygulamaları ile de implant yapılır ve başarı oranı çok yüksektir.

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant'ın ne olduğunu anlattıktan sonra şimdi implantın nasıl yapılacağını aşağıdaki videodan izleyelim. 

İmplant, bir yada daha fazla dişi kaybettiğinizde ağız ve çene yapınıza göre uygulanan protez diş uygulamasıdır. Bu uygulamada çene kemiğine yerleştirilen ve dişin yerleştirileceği protezlere destek için yapılan yapay diş kökleri bulunmaktadır. Bu kökler için 500 den fazla üretici firma bulunmaktadır. İsveç, Amerika ve Almanya’da üretilen A Plus markalar olduğu gibi Çin, Pakistan ve Kore gibi ülkelerde üretilen hesaplı ve ucuz markalar da vardır.

Whatsapp Danışma Hattı

İmplantın günümüze kadar yapılan köprü ve protezlere göre çiğneme, daha iyi konuşma olanağı sağlar. İmplant dişlerinizde hiç kimsenin anlayamayacağı doğal bir görünüm sağlar.

İmplant Fiyatları Nelerdir ?

Trabzon implant fiyatlarını çene ve ağız yapısına uygun implantın seçimi yaprıtılacak diş sayısı ve implant tedavisi esnasın da yapılabilecek farklı tedaviler belirlemektedir.

  • Kaç adet implant diş yapılacağı,
  • İmplantın markası,
  • Hastanın ağız ve diş yapısı,
  • Çene kemiğinin yeterli olup olmayacağı gibi birçok faktör implant fiyatını etkilemektedir. Bu sebeple de standart bir fiyat vermek mümkün değildir.

 implant nasıl yapılırTrabzon implant fiyatı alırken mutlaka doktorunuza implant vidasının nerede yapıldığını, yiv özelliğinin olup olmadığını, titanyum kalitesini ve yapan firmanın devamlılığını sorgulayın. İlerleyen durumlarda bir parçaya ihtiyaç duyulduğunda doktorunuz daha önce implantınızı aldığınız firmayla rahtlıkla iletişimde bulunabilsin ve parça tedarik edebilsin.

 Ayrıca Trabzon da implant fiyatlarını belirleyen en önemli konulardan bir tanesi de implantınızı yaptıracağınız doktorun bu işi daha önce yapmış tecrübe sahibi birisi olmasıdır. Ayrıca kişinin durumuna göre implant tedavisinde tek aşamalı cerrahi ve çift aşamalı cerrahi olarak işlem uygulanabilir.

 

 

İmplant sonrası dikkat edeceğiniz konular;

  • Ağız ve diş temizliğinin rutin olarak yapılması,
  • Ağız ve diş temizliğinde nazik davranmak,
  • Sigara ve alkol tüketmemek,
  • İşlem yapılan alan ile tam iyileşme sağlanana kadar sert birşey çiğnenmemesi
  • Ağır fiziksel aktivitelerden uzak durmak gerekir.

Sizde Trabzon implant fiyatları ve size uygun implant fiytlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir size en uygun diş seçeneklerimiz hakkında doktorumuza danışabilirsiniz.

Trabzon’da implant fiyatları ve yapılan implantın kalitesiyle yüzlerce mutlu müşteriye sahibiz.

Trabzon diş hastanesi implant fiyatları 

 

Trabzon Uzun Sokakta bulunan kliniğimizde; hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini en ideal şekilde sunabilmek için diş hekimliğinin tüm dallarında hizmet vermekteyiz.

Modern diş hekimliğinin tüm gerekenlerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyonumuz; hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı dişler ve mutlu bir gülümseme ile ayrılmasını sağlamaktır.

Çapraşık Dişlere Telsiz Çözüm!

Sağlık köşemizin bu ay ki konuşu başarılı Diş Hekimi Selçuk Keskin, diş teli kullanmak zorunda kalan hastalarına daha estetik bir görünüme sahip olan, daha kullanışlı ve diş teli kullanmak zorunda bırakmayan şeffaf aparey sistemini bir ilke imza atarak Trabzon’da uygulamaya başladı. Dr. Selçuk Keskin, günümüzde büyük ilgi gören bu sistemi dergimiz okuyucuları için anlattı.

Günümüzde ağız diş sağlığına verilen önemin artmasıyla birlikte, erişkin bireyler arasında ortodonti tedaviye olan ilgi oldukça arttı. Dişlerdeki yapısal deformasyonu, dizilim bozukluklarını gidermek üzere hep karmaşık ontodontrik tedavi denildiğinde genelde insanların aklına o sabit, gri metalik renkli ve hemen göze çarpan teller gelir.

Gelişen teknoloji sayesinde sabit tellere ihtiyaç duyulmadan digital teknoloji kullanılarak üretilen estetik plakalar ile düzgün sıralanmış dişlere kavuşmak artık mümkündür.

Bu tedavi yöntemi özellikle yetişkinler tarafından, sosyal ve özel hayatımızdaki aktivitelerden fedakarlık etmeksizin rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu işlem son derece hassas hesaplamalarla o hasta için üretilmiş ince plaklar ile gerçekleştirilir. Tedavi 3 farklı kalınlıktaki plağın, birer hafta aralıklarla takılmasıyla ilerler. Tedavinin ilk sonuçları üç hafta içerisinde gözle görülür hale gelmekte, bu hızlı gelişim hastayı olumlu yönde motive etmektedir.

Plakların neredeyse tamamen şeffaf olması ve hiç göze çarpmamaları, kolayca takılıp çıkartabilmeleri, dişlerin daha kolay temizlenebilmesi sayesinde, hastaların günlük yaşamlarında hiçbir kısıtlama olmaksızın düzgün dişlere kavuşup özgürce gülümseyebilmeleri mümkündür.

Özellikle ergenlik çağındaki gençler için sabit apareyler ve diş telleri bir kabus gibidir. Şeffaf plaklar takılı iken göze hiç çarpmayıp, konuşmayı, sportif etkinlikler gibi aktiviteleri engellemedikleri gibi, istenildiğinde kolayca takılıp çıkarılabilmektedir.

İşlem süreci son derece basittir. Hastadan alınan ölçünün üç boyutlu taranması, planlanması, dijital baskı ve plakanın üretilmesi şeklindedir.

Yetişkinlerin Tedavisi;

Yetişkinlerin aparey takma süresi günde en az 17 saat olmalıdır. Apareyin temizliği ise diş fırçası ve su ile yapılmalıdır.

Gençlerin Tedavisi;

Henüz süt dişleri olan çocuklarda da kullanılabilir. Bu yaşlarda plakalar diş aralıklarını korumak, yer kazanmak ve dişlerin rahat sürmesi ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olmak için kullanılır.

Esse Estetik Diş Kliniği

Trabzon Uzun Sokakta bulunan kliniğimizde; hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini en ideal şekilde sunabilmek için diş hekimliğinin ortodonti, diş teli, diş beyazlatma gibi tüm alanlarında hizmet vermekteyiz.

Modern diş hekimliğinin tüm gerekenlerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyonumuz; hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı dişler ve mutlu bir gülümseme ile ayrılmasını sağlamaktır.

İletişim Formu

©2021 ESSE Diş Kliniği - Trabzon. Tüm Hakları Saklıdır. PruvaMedia

Georgia icon Saudi Arabia iconUnited Kingdom icon